In het kader van de Autisme Week organiseert Bibliotheek Nijkerk op maandag 31 maart een bijzondere Meet & Greet met filosoof en auteur Jo Bervoets.
Bezoekers krijgen de gelegenheid om met hem in gesprek te gaan over zijn boek 'Autisme en neurodiversiteit: een andere manier van zien'.
Tijdens deze avond staat neurodiversiteit centraal: een onderwerp dat steeds zichtbaarder wordt in de samenleving, maar waar nog veel misverstanden over bestaan. Jo Bervoets biedt een frisse en mensgerichte benadering en kijkt niet alleen naar de neurologische kant van autisme, ADHD, Tourette en andere vormen van neurodivergentie, maar ook naar de maatschappelijke context.
Bezoekers ontdekken onder andere hoe zij neurodivergentie beter kunnen begrijpen zonder te vervallen in stereotypen of stigma’s, hoe de verschillende aspecten van neurodiversiteit in de praktijk zichtbaar worden en hoe inzichten uit zowel wetenschappelijk onderzoek als persoonlijke ervaring toepasbaar zijn in het dagelijks leven.
Jo Bervoets is filosoof, cognitief wetenschapper en zelf autistisch. Hij weet academische kennis te combineren met zijn eigen ervaringen en biedt daarmee een genuanceerd, toegankelijk en persoonlijk perspectief. De avond is relevant voor een breed publiek: van mensen die zelf neurodivergent zijn tot ouders, leerkrachten, hulpverleners en collega’s.
De bijeenkomst wordt georganiseerd in samenwerking met Primera Nijkerk. Tijdens de avond is het boek verkrijgbaar en kunnen bezoekers hun exemplaar laten signeren door de auteur.
Geïnteresseerden zijn van harte welkom om te luisteren, vragen te stellen en hun kijk op neurodiversiteit te verruimen. Een inspirerende avond vol inzichten en ontmoeting.
Praktische informatie
Datum: maandag 31 maart
Tijd: 19.30 – 21.30 uur
Locatie: Bibliotheek Nijkerk
Kaartjes: www.bibliotheeknijkerk.nl