30 mei: Evert van de Veen speelt werken van Johann Sebastian Bach

15 mei , 11:15Cultuur
2025-05-15 Geref. kerk Voorthuizen
Foto onbekend, bron Ger kerk Voorthuizen
Organist Evert van de Veen geeft op zaterdag 30 mei een orgelconcert in de grote kerk.
Hij speelt dan composities van Johann Sebastian Bach. Door de afwisselingen van verschillende muzikale vormen is het programma zeer afwisselend.
Een aantal vormen die aan bod komen zijn : Preludium, Fantasia, Fuga, Koraalvoorspelen, Concerto,  en verschillende dansvormen. Evert bewerkte een Bourée (BWV 1009) van Bach uit een cellosuite voor orgelsolo. Hetzelfde deed hij met een Gavotte (BWV 1068) uit een orkestsuite. Deze twee werken worden deze avond ook ten gehore gebracht. Van de Veen is kerkorganist in Voorthuizen, Putten en Beekbergen. Ook is hij dirigent van koren in Lunteren, Putten, Ederveen en Zwartebroek. Hij heeft een uitgebreide lespraktijk van orgel en pianoleerlingen. Hij geeft orgelconcerten in Nederland, maar ook in het buitenland. Zo geeft hij deze zomer drie orgelconcerten in Hongarije (Boedapest, Héviz en Siofok).
Het concert op 30 mei in Nijkerk begint om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt € 10,00 (tot 15 jaar € 5,00). Er kan contant of met pin worden afgerekend.
loading

Loading articles...

Loading