8 en 9 november: Atelierweekend

21 okt , 9:56 Cultuur
2025-10-22 atelierweekend
@ Nel Schoon

Zeven kunstenaars en vakmensen uit Nijkerk en Nijkerkerveen doen mee met het Landelijk Atelierweekend.

Twee dagen lang zijn hun ateliers of werkruimten geopend voor bezoekers. Het zijn:

Vooral ambachtelijk

In Nijkerk is het Landelijk Atelierweekend een begrip aan het worden. Het is de aftrap van de Kunstweek die hier elke 2e week van november wordt georganiseerd. Veel cultuurmakers zorgen in deze week voor een kunstprogramma. Films, lezingen, workshops, muziek, filmpjes in de ramen en gedichten in de ramen en meer.

Deze editie van het Atelierweekend valt op door de grote mate van ambachtelijke werk. De deelnemers zijn mensen die werken met klei, met steen, metaal, acryl, glas, brons en papier. Ze werken in ateliers en werkplaatsen die normaal niet toegankelijk zijn. Een mooie kans om niet alleen met het werk van deze kunstenaars kennis te maken, maar ook met de materialen en de werkwijze. Ook kan het een opmaat zijn om zelf aan de gang te gaan. Kees (beeldhouwer) en Hanneke (knipkunst) doceren bij Kreativiteitscentrum De Brink en Rianne geeft workshops in haar eigen atelier.

Tip

Tip: ga fietsen. De locaties liggen aan de fietsknooppuntroute 1-59-*-59-44-54-91-**. *) Eind Spoorstraat: linksaf (Coltoflaan), einde rechtdoor (Hoogstraat), 4e rechts. Keer na bezoek terug naar de fietsknooppuntroute.**) Volg 90 tot de 1e rotonde: daar linksaf, rechts op 2e rotonde, 1e weg rechts.