Het centrum van Nijkerk zal ingrijpend veranderen.
Dat komt door 2 grote projecten: Wonen bij de toren en het nieuwe St Jozef. In de grote zaal van St Jozef verzorgde de WSN een update. 'S middags voor de bewoners, 's avonds voor omwonenden. Beide keren liep de zaal behoorlijk vol.
Wonen bij de Toren vordert
Aan het Kerkplein wordt gebouwd aan ‘Wonen bij de Toren’. Hier komen 104 nieuwe huizen, een winkel en een parkeergarage onder de grond. De bouw begon na de zomer van 2025. De fundering is klaar, de betonnen keldervloer ligt erin. Nu maken bouwers het dak van de kelder. Dit wordt de vloer voor de woningen erboven. Als alles volgens plan gaat, is het project eind 2027 klaar.
Plannen voor het nieuwe St Jozef
Vlakbij, aan de Torenstraat, staat de vernieuwing van woonzorgcentrum Sint Jozef op de planning. Het oude gebouw maakt plaats voor een modern complex. Ook basisschool Het Baken wordt uitgebreid, met zes lokalen.
Na de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst in april vorig jaar, is de afronding van het definitieve ontwerp een belangrijke vervolgstap in het proces. “We zijn ontzettend blij en trots dat we deze mijlpaal hebben bereikt, samen met de gemeente Nijkerk, zorgpartijen Beweging 3.0, Philadelphia en ’s Heeren Loo, Kindcentrum Het Baken en Buurthuis De Refter”, aldus Michiel van Baarsen, directeur-bestuurder van WSN. “Nu het definitieve ontwerp klaar is, is er duidelijkheid over de grootte van het gebouw, het aantal zorgwoningen en sociale huurwoningen, de verdeling van de ruimten onder de gebruikers en de uitstraling van het gebouw. Dit betekent dat we verder kunnen naar de volgende fase, namelijk de voorbereiding van de bouw.”
Ten opzichte van eerdere plannen zijn er drie belangrijke wijzigingen.
Ondanks het verdwijnen van twee bouwlagen is het aantal woningen niet verminderd. Dat komt omdat men efficiënter gebruik heeft kunnen maken van de beschikbare ruimte.
De gemeenteraad stemde in juni 2024 in. De Raad van State moet nog beslissen over bezwaren. Toch gaan voorbereidingen door. Woningstichting Nijkerk (WSN) reserveerde 80 parkeerplekken in de parkeergarage van Wonen bij de Toren.
Over het parkeren kwamen trouwens de meeste vragen uit de zaal.
- Hoe moet dat met het lossen en laden van goederen voor Sint Jozef? (Bij de hoofdingang komen losplaatsen voor vrachtwagens)
- Hoe moet het met het wegbrengen van kinderen naar school? (Dat moet in de Groenestraat, net als nu, maar op de fiets naar school is beter)
- En waar moeten bezoekers hun auto kwijt wanneer ze in Sint Jozef op visite gaan? (Dat kan in de nabijgelegen parkeergarage)
2026 staat in het teken van het aanvragen van de omgevingsvergunning en het selecteren van de aannemer. Daarna kan rond de zomer van 2027 de sloop en bouw van het project starten. Bewoners gaan dan tijdelijk naar de Wallerstraat. Voor de leerlingen van Het Baken zoekt men nog een oplossing. Als alles volgens plan verloopt, is de verwachting dat Het Nieuwe Sint Jozef in 2029 wordt opgeleverd. Tijdens de bouw verblijven de bewoners in
Tegen die tijd zal ook de nieuwe naam bekend zijn. Suggesties zijn welkom
Bron: Raadsinformatiebrief, persbericht WSN
Vanaf de Huserstraat_Groenestraat
Vanaf de hoek Torenstraat_Holkerstraat