
De bouw van levensloopbestendige woningen in de nieuwe wijk Ooststreeck zorgt voor beweging op de krappe woningmarkt in onze gemeente.
De eerste opleveringen van appartementen hebben een kettingverhuizing op gang gebracht.
In het oosten van onze gemeente worden in totaal 165 woningen gebouwd. De eersten zijn intussen opgeleverd. Senioren die naar een nieuw appartement verhuizen, laten een eengezinswoning achter. Die woning wordt weer ingenomen door een gezin, dat op zijn beurt een woning voor starters achterlaat. Dit maakt ruimte op de markt.
Woningstichting WSN wordt eigenaar van in totaal 66 huurappartementen in Ooststreeck. In juli van dit jaar is de vlag uitgegaan voor de eerste 36 appartementen. Bewoners zijn een mix van jong en oud. Vijf senioren echtparen kozen voor deze toekomstbestendige woning. Zij lieten daarmee hun eengezinswoning ergens anders in onze gemeente achter. Dit is essentieel om te voorkomen dat de woningmarkt "helemaal op slot raakt."
Michiel van Baarsen, directeur-bestuurder bij WSN, legt uit hoe belangrijk doorstroming is. “Door het tekort aan woningen moet iedereen in een woning wonen die bij de leefsituatie past.” De levensloopbestendige woningen zorgen ervoor dat senioren langer thuis kunnen blijven wonen.
Deze zomer is gestart met de bouw van een tweede appartementencomplex. Dit complex telt 30 huurappartementen.

Bijzonder hieraan is dat zes van deze woningen in de middeldure huur vallen. Volgens Van Baarsen zijn deze woningen belangrijk voor mensen die te veel verdienen voor een sociale huurwoning, maar te weinig om te kopen. WSN zet bij de bouw van dit tweede complex weer in op doorstroming. Er is een speciale wooncoach die senioren helpt bij het verhuizen. Het is de bedoeling dat de sleuteloverdracht eind volgend jaar plaatsvindt. De wijk is modern, energieneutraal en natuurinclusief.





