Dorpshuis moet budgetneutraal

17 jun 2014, 11:47Knipsels
2021 01 06 online escape room nijkerk sportief en gezond 1
De Lokale Partij had vragen aan B&W gesteld over het Dorpshuis. Duidelijk is, dat B&W niet van plan is bij te passen als de exploitatie negatief uitvaltDe explotatie van het Dorpshuis budgetneutraal krijgen, dat is nog een hele klus. B&W draagt haar steentje bij door het voorwerk met alle betrokkenen zo goed mogelijk te doen. Dat schrijft het college in antwoord op vragen van de Lokale partij.
Er wordt met het COV (Centraal Overleg Voorzieningen) naarstig gezocht naar het beste model met de beste exploitant. Maar er is nog niets zeker. Exploitanten komen uit de hoek van woningcoöperaties, exploitanten, ondernemers en ontwikkelaars. Veenders willen ook graag een bieb in het Dorpshuis, aldus de Lakale partij, maar de gemeente zegt dat nog niet toe. Daar gaan de bibliotheek en het COV over.
De exploitatie rond krijgen zou wat makkelijker worden, als de gemeente de kapitaalslasten niet zou door berekenen. Maar de gemeente wil toch via de huurprijzen die kapitaalslasten door belasten. Dat doet ze in andere gevallen ook.
De Lokale partij vroeg dat, omdat het niet doorberekenen een soort van tegemoetkoming was voor het niet investeren in Nijkerkerveen de afgelopen 20 jaar. Met dat laatste is B&W het niet eens: er wordt vanaf 2000 gepland en budget gereserveerd voor grootschalige herinrichting (Veensche Boys, voorzieningencluster, woningbouw)
Maar goed, het overleg is in volle gang en na de vakantie in september komt het COV met de resultaten. Dan zal duidelijk zijn of een sluitende – en voor de gemeente budget neutrale - “business case” voor het Dorpshuis haalbaar is.
loading

Loading articles...

Loading