Meer PRO21vragen over discriminatie

Foto:

In juni vroeg Janneke van Heugten aandacht voor discriminatie.

B&W antwoordde het college, dat de gemeente op meerdere manieren aandacht heeft voor discriminatie.

Maar Van Heugten is nog niet gerustgesteld. Ze vraagt nu in hoeverre het huidige gemeentelijk personeelsbestand een afspiegeling is van de Nijkerkse bevolking?

De gemeente liet weten, dat er de afgelopen jaren via het Meldpunt  weinig vragen en klachten zijn geweest.” Van Heugten telde ze op en kwam tot 9 in 2018 en 13 in 2019. Ze wil nu precies weten, in welke maatschappelijke sectoren deze meldingen zich hebben voorgedaan (bedrijfsleven, onderwijs, overheid, inwoners onderling, etc.). Ze is ervan overtuigd, dat dit maar het topje van de ijsberg is. “Erkent u dat de officiële cijfers van discriminatiemeldingen geen goed beeld geven van de mate waarin er discriminatie voorkomt in onze gemeente?” Daarom vraagt ze het melden laagdrempeliger te maken.

Reacties

X

Meld je nu aan voor onze nieuwsbrief
Aanmelden