Culturele sector zoekt weg naar herstel (video)

Foto:

Na corona komt de culturele sector maar moeilijk op gang.

Ook binnen onze gemeentegrenzen kan het beter.
Daarom viel er bij allerlei culturele instellingen en clubs in september deze uitnodiging op de digital mat

“Er zijn drie dringende redenen om bij elkaar te gaan zitten.

  1. De cultuursector is nog niet hersteld van de coronaperiode,
  2. de toekomst is ongewis en
  3. de gemeente wil dat we gezamenlijk naar de vraag en het aanbod kijken en stelt geld beschikbaar voor vernieuwingen en experimenten.

Dat leidde tot drie bijeenkomsten onder leiding van Cultuurformateur Tamar Kaijzer in Streams Brede Beek. Daar werd – zo concreet mogelijk – de basis voor het herstelplan geschreven. Kern van het plan zal onder meer zijn, dat er op verschillende vlakken meer samengewerkt moet worden. Er zijn 10 onderwerpen op tafel komen te liggen, die de komende maanden concreet aangepakt zullen worden.

Ely Hackmann vroeg Tamar Kaijzer om opheldering.

Wat willen inwoners

Onderdeel van het maken van het herstelplan was een onderzoekers onder inwoners. Er werden 900 vragenlijsten ingevuld. Deze steekproef is representatie voor 26 jaar en ouder, want niet heel veel jongeren hebben de vragen willen beantwoorden.

50% heeft vooral behoefte aan dorpsfeesten (zoals Boerenmaandag en de Dorpsdag Hoevelaken), 37% gaat graag naar een museum, cultureel erfgoed of monument. 24% doet zelf op de een of andere manier aan kunst en cultuur.
Daarnaast vonden mensen het belangrijk dat het cultuuraanbod betaalbaar en laagdrempelig moet zijn.
Een veel gehoorde opmerking is “Goh, ik “wist niet dat was”, of “Jammer maar dat heb ik even gemist”. Dat kan beter, maar mensen, die wel van het culturele aanbod gebruik maken weten dat via internet (66,3%) of de krant (65,5%). Folders ( 43,2%) en “van horen zeggen” (41,6%) zijn andere bronnen.

Het nieuws van nijkerk.nieuws.nl gemakkelijk volgen? 
Like dan ook onze Facebookpagina. 
Volg ons op Twitter of LinkedIn en Instagram of krijg gratis onze dagelijkse of wekelijkse nieuwsbrief.
Adverteren op nijkerk.nieuws.nl neem dan contact op Leo Christiaens voor de prijzen en mogelijkheden. 
Zijn telefoonnummer: 06-11087527, zijn mailadres: [email protected]

Reacties

X

Meld je nu aan voor onze nieuwsbrief
Aanmelden

Cookieinstellingen