Er moet een sporthal bij

Foto:

Sporthal Corlaer is de laatste nieuwe sporthal in de gemeente. En die staat er al weer even.

De andere (sporthallen Watergoor, Strijland, De Slag en de sportzalen Ridderspoor en de Baggelaar) zijn veel ouder. Langzaamaan komt het einde van de technische levensduur van die hallen om de hoek kijken
Er zijn ook nog wel negen gymzalen in verschillende scholen. Maar deze gymzalen worden nauwelijks  voor verenigingssporten gebruikt. Ze zijn  er te klein voor.

Dat blijkt uit een analyse van de gemeente. Een andere conclusie uit dat onderzoek is, dat er in onze gemeente een groeiende vraag naar meer binnensport accommodaties is. Er wordt door 12.000 sporters bij 45 verenigingen veel gesport. Bovendien groeit Nijkerk. In 2040 telt de gemeente rond de 54.000 inwoners telt. Het aantal leerlingen neemt ook toe, met een piek rond 2030.

Wat nu?

De gemeente kan niets doen en alles blijft bij het oude (letterlijk).
Vernieuwen en uitbreiden kan ook. Daarbij wordt uitgegaan van drie zaaldelen Strijland en Watergoor en twee zaaldelen De Baggelaar.
Er zou ook een een beperkte wijkaccommodatie aan sporthal Strijland toegevoegd kunnen worden.
Of er komt een nieuwe sporthal bij.

Een en ander valt te lezen in een conceptrapport, dat nog niet openbaar is gemaakt. De gemeente wil het eerst voorleggen aan de verenigingen en onderwijsinstellingen die bij de analyse betrokken zijn geweest.

Het nieuws van nijkerk.nieuws.nl gemakkelijk volgen? 
Like dan ook onze Facebookpagina. 
Volg ons op Twitter of LinkedIn en Instagram of krijg gratis onze dagelijkse of wekelijkse nieuwsbrief.
Adverteren op nijkerk.nieuws.nl neem dan contact op Leo Christiaens voor de prijzen en mogelijkheden. 
Zijn telefoonnummer: 06-11087527, zijn mailadres: [email protected]

Reacties

X

Meld je nu aan voor onze nieuwsbrief
Aanmelden

Cookieinstellingen