
De gemeente komt in 2016 bijna 2,5 ton tekort in verband met de Participatiewet. Geprobeerd wordt dat tekort bij de Rijksoverheid te verrekenen door gebruik te makne van de "vangnetuitkering"/ Dat kan in 2015 en in 2016.
De rijksbijdrage voor 2016 bedraagt € 4.804.000. Op basis van de cijfers van 1 november overschrijdt de gemeente naar verwachting het Rijksbudget met ruim 5%. Dit is een bedrag van € 240.000.
Het aantal uitkeringen op grond van de Participatiewet is in de periode van oktober 2015 tot en met oktober 2016 met 24% tot 425 toegenomen.
De gemeente heeft intussen een aantal maatregelen getroffen om het tekort terug te dringen en om van de vangnetuitkering gebruik te kunnen maken. Zo worden jongeren zonder werk en statushouders intensief begeleid om hun kansen op de arbeidsmarkt te vergroten.