Afrit Hoevelaken op A1 gaat echt wel dicht

15 feb 2013, 00:59 Nieuws
2021 01 06 online escape room nijkerk sportief en gezond 1

DEN HAAG – De afrit op de A1 bij Hoevelaken gaat dicht voor verkeer uit de richting Amsterdam. Dat schrijft minister Schultz van Haegen in antwoord op vragen van Tweede Kamerlid.

DEN HAAG – De afrit op de A1 bij Hoevelaken gaat dicht voor verkeer uit de richting Amsterdam. Dat schrijft minister Schultz van Haegen in antwoord op vragen van Tweede Kamerlid.

Dik-Faber. De minister is er nog niet helemaal uit, maar zegt, dat “op basis van de eerste bevindingen het nieuwe alternatief niet haalbaar is vanwege enerzijds knelpunten bij het inpassen van de af- en toerit ten opzichte van bestaande infrastructuur en anderzijds aanlegkosten.” Ze doelt daarmee op het alternatief van de stichting Hoevelaken Bereikbaar & Leefbaar. Die ziet mogelijkheden voor het verleggen van de afrit richting Station Hoevelaken.

Geen reële mogelijkheden

De minister in haar conclusie: “ Naar aanleiding van de inspraakreacties op het ontwerpbesluit zijn samen met de regio, de mogelijkheden onderzocht om afrit Hoevelaken vanuit de richtingen Zwolle en Amsterdam open te houden. Reële mogelijkheden daarvoor, zonder grote risico’s en verdere vertraging, zijn echter niet gevonden. Ik zie dan ook geen aanleiding om de beslissing ten aanzien van de afrit Hoevelaken zoals is vastgelegd in het Wegaanpassingsbesluit A28 Utrecht – Amersfoort te heroverwegen. Mocht overigens in het beroep van SHBL de nieuwe alternatieve oplossing worden aangedragen, dan zal de Raad van State zich in de procedure hierover buigen.”

Wethouder Horst twitterde vrijdagmorgen: " Wat mij betreft te vroege conclusie. Gesprek nog gaande."

De brief van de minister vindt u hieronder

beantwoording-kamervragen-van-mevrouw-c-dik-faber-christenunie-over-de-afrit-hoevelaken (1).pdf