Directeur van Epos, Frank Patz, heeft een selectie van de Simply Spices kruidenlijn aan Accent gegeven.
Accent Praktijkonderwijs Nijkerk werkt daarom nauw samen met de bedrijven in de regio. Dat doet ze, om jongeren zo optimaal mogelijk te begeleiden naar de arbeidsmarkt, is samenwerking tussen de ondernemer, het onderwijs en de overheid een belangrijke voorwaarde.
Een belangrijke samenwerking is die met Epos BV. Dit bedrijf, onderdeel van de Bieze Food Group, is producent en leverancier van kruiden & specerijen. Door het cadeau van Epos aan Accent wordt de samenwerking bekrachtigd. Hierdoor heeft elke kookplek in het nieuwe kooklokaal nu de beschikking over een selectie uit de kruidenlijn Simply Spices.
In 2011 richtte Epos als eerste (en nog steeds als enige) in Europa, een allergeenvrije fabriek op, onder de naam Dutch Spices. Simply Spices is het consumentenmerk, volledig vrij van 24 allergenen en vrij van E-nummers komen in de wereld steeds meer mensen met een voedselallergie, Dutch Spices heeft als missie om iedereen te laten genieten van goede en veilige voeding.
Daarom werken zij ook samen met, onder andere, de Stichting Voedselallergie en TNO. Dutch Spices gaat uit van de 24 bekende allergenen die ook op de LeDa-lijst staan van het Voedingscentrum. Dutch Spices weert deze allergenen en de kans op kruisbesmetting, in de gehele keten.
De samenwerking met Accent kreeg al vorm door het in het gebruik nemen van de Ape Piaggio. Deze ‘Tuk’ is door de leerlingen van het praktijkonderwijs mooi opgeknapt.
Epos gebruikt de Ape Piaggio als object en blikvanger bij beurzen en tentoonstellingen in heel Europa. Dat Epos zich actief opstelt bij de plaatsing van stagiaires en werknemers voor het praktijkonderwijs is te merken. Het bedrijf kreeg als eerste, de erkenning als ambassadeur voor de arbeidsmarktregio tijdens een bijeenkomst van het werkgeversteunpunt.