Signalen vanuit de bevolking geven aan dat hondenpoep op straat één van de grotere ergernissen is.
Daarom heeft de gemeente Nijkerk verschillende gebieden aangewezen waar hondenbezitters hun hond kunnen uitlaten. Ook heeft de gemeente een aantal regels voor het uitlaten binnen de bebouwde kom opgesteld.
Regels binnen de bebouwde kom
- U bent verplicht een opruimmiddel bij u te hebben;
- Lijn uw hond binnen de bebouwde kom overal aan, behalve op de losloopterreinen;
- Ruim hondenpoep overal op, behalve op de uitlaatterreinen;
- Speelplekken en trapvelden zijn verboden voor honden;
- U bent altijd verantwoordelijk voor uw hond.
- Uitlaat- en losloopterreinen
In de gemeente Nijkerk zijn uitlaat- en losloopterreinen aangewezen. Bij de uitlaatterreinen kan de hond aangelijnd worden uitgelaten en hoeft u de poep niet op te ruimen. Een uitlaatterrein is meestal een strook langs de weg, vaak aangelegd langs bestaande wandelroutes. Op plaatsen waar geen ruimte is voor stroken langs de weg zijn kleine uitlaatterreinen aangelegd die zijn afgeschermd door een haag of hekje. De gemeente maakt de terreinen schoon met de zogenaamde hondenpoepzuiger.
Op losloopterreinen kunt u uw hond los laten lopen en bent u verplicht om de poep op te ruimen. Bij deze terreinen zijn afvalbakken geplaatst waar u de poep weg kunt gooien. De losloopterreinen worden aangegeven met een blauw bordje.
Opruimmiddel
Doet uw hond op weg naar een losloopgebied of uitlaatstrook zijn behoefte op een plek waar dat niet mag dan bent u verplicht de poep van uw hond op te ruimen. Ook bent u verplicht hiervoor een geschikt opruimmiddel bij u te hebben. U kunt als opruimmiddel bijvoorbeeld boterhamzakjes gebruiken. Daarnaast zijn er in de dierenspeciaalzaken middelen verkrijgbaar, waaronder poepschepjes.
Toezicht
In de gemeente Nijkerk houden de Toezichthouders Openbare Ruimte toezicht op de naleving van de aanlijn- en opruimplicht. Bij een overtreding kunnen zij een proces-verbaal geven. De boete voor het overtreden van de aanlijnplicht bedraagt € 90 per overtreding. Voor het overtreden van de aanlijnplicht op een speelplaats is de boete € 140. Ook voor de opruimplicht is dit € 90 per overtreding. Als de toezichthouder u aanhoudt, moet u een opruimmiddel kunnen laten zien.
De uitlaat- en losloopterreinen staan aangegeven op de ‘
Hondenuitlaatkaart ’ ..
Dit is een bericht van de gemeente