BARNEVELD - De politie heeft op maandagmiddag 17 september na een achtervolging twee verdachten van een insluiping aangehouden. Een derde verdachte is nog voortvluchtig.
BARNEVELD - De politie heeft op maandagmiddag 17 september na een achtervolging twee verdachten van een insluiping aangehouden. Een derde verdachte is nog voortvluchtig.
Op 17 september kwam rond 15.00 uur een melding binnen bij de politie dat een vrouw twee insluipers in haar woning aan de Barneveldseweg in Nijkerk had betrapt. De onbekende mannen maakten zich uit de voeten en vluchtten in een zwarte auto over de Barneveldseweg richting Barneveld. Een surveillerende politieauto zette meteen de achtervolging in. Verschillende politiemensen schoten te hulp.
Aanhouding
In de vluchtende auto zaten drie mannen, vermoedelijk de twee insluipers en een handlanger. De auto reed de A30 op en stopte op de vluchtstrook. Vervolgens sloegen de mannen te voet op de vlucht. Eén van hen, een 27-jarige man uit Ede, kon meteen worden aangehouden. De andere twee renden het talud langs de snelweg af en verdwenen in de richting van een maïsveld. Dit maïsveld werd omsingeld door de politie en ook de politiehelikopter kwam te hulp. Een hondengeleider van de politie doorzocht met zijn hond op aanwijzingen van de heli het maïsveld en wist daarbij één van de mannen aan te houden. Deze man, een 22-jarige man uit Ede, werd hierbij gebeten door de politiehond.
De derde verdachte werd niet in het maïsveld aangetroffen en is nog voortvluchtig. Rond 17.15 uur werd de zoektocht gestaakt. De 22-jarige Edenaar werd voor de bijtwond door een arts behandeld. Beide mannen zitten nog vast. De vluchtauto werd afgesleept en in beslag genomen.
Ongeval
Een politieauto die op weg was naar de A30 om te helpen bij de aanhouding van de 27-jarige verdachte, is bij een eenzijdig ongeval op de kruising met de Thorbeckelaan van de weg geraakt. Beide inzittenden bleven ongedeerd. De politieauto raakte beschadigd en is afgesleept.
bron: politie.nl