Vrouwen uit verschillende organisaties in onze gemeente starten een nieuwe werkgroep.
De werkgroep heet Orange the World Nijkerk en omstreken. Eind november 2026 organiseert de werkgroep een campagne in Nijkerk, Hoevelaken en Nijkerkerveen.
Aanleiding
In november 2025 organiseerden leden van Inner Wheel Nijkerk de eerste Orange the World-wandeling. Dit jaar krijgt het initiatief een vervolg. Ongeveer tien vrouwen doen mee aan de nieuwe werkgroep. Zij komen van CDA, Inner Wheel, Lions, NVVH, Passage, Rotary en Vrouwen van Nu. De gemeente ondersteunt het initiatief. De gemeente helpt onder andere met communicatie via sociale media.
Doel van de campagne
Orange the World is een internationale campagne. De campagne vraagt aandacht voor het voorkomen en stoppen van geweld tegen vrouwen en meisjes. De campagne roept op tot bewustwording. Ook maakt de campagne signalen bespreekbaar.
Het jaarthema voor 2026 is Allemaal in actie: met mannen en jongens tegen geweld. Volgens initiatiefneemster Helma Onland is geweld tegen vrouwen geen vrouwenprobleem, maar een mannenprobleem. Mannen en jongens kunnen volgens haar helpen om schadelijke opvattingen te doorbreken. Zij kunnen dit doen door respectvolle en gelijkwaardige relaties te bevorderen.
Anne-Marie de Lint vult aan dat mannen en jongens deel uitmaken van sociale groepen. Denk aan sportverenigingen, scholen en online omgevingen. Volgens haar kunnen mannen en jongens elkaar aanspreken op grensoverschrijdend gedrag. Zo kunnen zij bijdragen aan het voorkomen van geweld.
Een voorbeeld
Estafettewandeling in drie plaatsen
De Orange the World-wandeling is dit jaar een estafette van drie dagen. Op 25 november start de wandeling in Hoevelaken. Op 27 november wordt gewandeld in Nijkerkerveen. Op 28 november eindigt de estafette in de binnenstad van Nijkerk.
Daarnaast zijn er andere activiteiten. Er komt muziek, een film en een lezing. Ook de stadsdichter levert een bijdrage. Verschillende gebouwen worden oranje aangelicht. Winkeliers kunnen meedoen. Zij kunnen posters ophangen. Zij kunnen ook hun etalages oranje verlichten. De gemeente Nijkerk ondersteunt de campagne met posters en berichten op sociale media.
Deelname
Foto: projectgroep Orange the World
De werkgroep nodigt inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties uit om mee te doen. Vragen over de campagne kunnen gesteld worden via e-mail aan Merit Roodbeen: [email protected].
Bron: Persbericht Werkgroep Orange the World Nijkerk en omstreken