
Tijdens haar verblijf in revalidatiecentrum De Hoogstraat begon de Nijkerkse Janneke Holdinga (54) te schrijven over haar ervaringen.
Anderhalf jaar later heeft ze de teksten gebundeld en verkoopt ze haar boekjes voor het goede doel, een project van het Liliane Fonds voor albinokinderen in Tanzania.
Holdinga weet sinds tien jaar dat ze MS heeft. Om na een slechte periode weer “ritme op te bouwen”, besloot ze tot een klinische opname in De Hoogstraat in Utrecht. “Daar heb ik me een ongeluk gerevalideerd”, schrijft de voormalige verpleegkundige. Haar ‘korte stukjes’ hebben een licht ironische toon en gaan vooral over de mensen die ze ontmoet. Na zeven weken van zware revalidatie keerde Holdinga terug naar Nijkerk. Maar ze bleef schrijven: “Ik kan het observeren niet laten.”
Nadat ze op tv een uitzending over de schrijnende behandeling van albinokinderen in Tanzania zag, besloot ze de opbrengst van haar boekjes te bestemmen voor een speciaal opvangproject van het Liliane Fonds. Holdinga: “In Nederland zijn 17.000 mensen met MS. Daar is enorm veel over bekend; er zijn allerlei stichtingen en lotgenotengroepen. In Tanzania zijn 17.000 albino’s en die mensen hebben een verschrikkelijk leven. Maar haast niemand weet ervan. Dat moet veranderen!”
De boekjes ‘Om over naar huis te schrijven’ en ‘Even terzijde’ kosten 10 euro per stuk en zijn verkrijgbaar via [email protected]
bijdrage van Bert van der Kruk