Onverantwoorde zorg door JCN

22 dec 2013, 20:30 Nieuws
x9ih8h7voycss8zohsfw4duon 2013 12 22 jcn

Het evangelisch verslavingscentrum De Hoop heeft in 2009 en 2011 onverantwoorde zorg verleend aan cliënten van het Jezus Centrum in Nijkerk. Dat meldt omroep Gelderland.

In samenwerking met de heeft de IGZ een bezoek gebracht aan het evangelisch verslavingscentrum De Hoop en heeft daarbij gekeken naar de behandeling van

NZa

bewoners van JCN. De IGZ is van oordeel dat er sprake is van onverantwoorde zorg. De IGZ is daarbij van oordeel dat de dossiervorming, diagnostiek en de kwaliteit van de behandeling niet in overeenstemming is met de geldende standaard.

De NZa constateert dat de derde instelling onrechtmatige declaraties heeft ingediend. Ook droeg deze instelling door haar handelwijze bij aan de praktijken van het JCN, die een grote impact hebben gehad op systeem van zorg en sociale zekerheid. Volgens omroep Gelderland zegt NZa, dat de zorg is de zorg misgegaan bij 17 cliënten die werden behandeld voor een alcoholverslaving en is 27.000 euro ten onrechte gedeclareerd.

bron: omroep Gelderland