PROgressief 21 bezoekt Kwetterhok

19 jan 2012, 23:05Nieuws
jyo0mrkroainmpqjc9yp7k19u 112492
NIJKERKERVEEN - Donderdag hebben fractieleden van PROgressief 21 (Nadya Aboyaakoub-Akkouh, Eghard Kouwenhoven en Jan Duijnhouwer) een bezoek gebracht aan peuterspeelzaal ‘Het Kwetterhok’ in Nijkerkerveen. Bij die gelegenheid is tevens gesproken met de voorzitter van het bestuur van Stichting Peuterspeelzaal Nijkerk (SPN), Wim Oudejans en zakelijk leidster van de Stichting Astrid Reichart.
NIJKERKERVEEN - Donderdag hebben fractieleden van PROgressief 21 (Nadya Aboyaakoub-Akkouh, Eghard Kouwenhoven en Jan Duijnhouwer) een bezoek gebracht aan peuterspeelzaal ‘Het Kwetterhok’ in Nijkerkerveen. Bij die gelegenheid is tevens gesproken met de voorzitter van het bestuur van Stichting Peuterspeelzaal Nijkerk (SPN), Wim Oudejans en zakelijk leidster van de Stichting Astrid Reichart.
De bedoeling van het bezoek, op uitnodiging van het bestuur, was kennis te nemen van het peuterspeelzaalwerk in onze gemeente en te spreken over de toekomst van het peuterspeelzaalwerk en de ontwikkelingen met betrekking tot de Brede School. Voor PROgressief 21 een belangrijke zaak mede vanwege het gemeentelijk beleid met betrekking tot de Brede School en de pogingen van PROgressief 21 om tot Brede Scholen in de gemeente Nijkerk te komen.
De raadsleden waren geruime tijd de gast van de woensdagochtendgroep en hebben kunnen genieten van de bezigheden van de kinderen en hun leidsters. Voor de kinderen leek hun aanwezigheid geen belemmering. Spontaan gingen ze hun normale gang, of het nu was in het vormen van een kring voor een kringactiviteit of met het opruimen na het spelen, alles ging zijn normale gang.
Met het bestuur is gesproken over de toekomst. Ingegaan is op de visie die ten grondslag ligt aan het werk: de peuterspeelzaal is een wijkvoorziening die het kind een plek biedt om, in andere situaties dan zijn thuissituatie, samen met andere kinderen/leeftijdsgenootjes spelenderwijs te ontdekken en te worden uitgedaagd zijn vaardigheden op communicatief, cognitief, sociaal-emotioneel, creatief- en motorisch gebied te ontwikkelen.
SPN stelt zich daarbij onafhankelijk op van elke basisschool, wat niet wegneemt dat SPN
de ambitie heeft om mee te willen werken aan - en te participeren in de ontwikkeling
van de brede school. Bij realisering van een brede school wil SPN zeker ook gehuisvest zijn in het gebouw van die brede school. Maar ook zonder dat er sprake is van een brede
school speelt datzelfde. Voor de raadsleden van PROgressief 21 een belangrijk bezoek dat zeker ook voor de discussies in de raad over de Brede School weer veel informatie heeft gegeven.
foto's: Jan Duijnhouwer
loading

Loading articles...

Loading