Op basis van een recente risicoanalyse heeft de Rabobank besloten de geldautomaat op Plein 9 in Nijkerk per direct te sluiten.
De Rabobank heeft deze locatie beoordeeld en na een zorgvuldige afweging besloten om deze automaat te sluiten. Er is gekeken naar de constructie en de bank zegt vooral ook oog voor de veiligheid van omwonenden te hebben. “Het risico voor omwonenden vinden wij simpelweg te groot. De veiligheid van de mensen staat boven alles. Bovendien moet deze maatregel criminaliteit ontmoedigen” aldus Hans van de Guchte, directievoorzitter Rabobank Randmeren.
Uitgangspunt bij deze beslissing is dat de beschikbaarheid van geld in de omgeving zoveel mogelijk gehandhaafd blijft. In het centrum van Nijkerk zijn er voldoende geldautomaten aanwezig waar klanten contant geld op kunnen nemen. Bovendien kunnen ondernemers geld storten bij de sealbagautomaat op de bank aan de Van ’t Hoffstraat 24.
De geldautomaten van Rabobank Randmeren op Van ’t Hoffstraat 24 en Hoefslag 59 blijven gehandhaafd. Op de website van de Rabobank vindt u de meest actuele informatie waar bovenstaande alternatieven beschikbaar zijn.
Landelijk heeft Rabobank in het afgelopen jaar verschillende keren met plofkraken te maken gehad. Criminelen gebruiken in toenemende mate zware explosieven bij pogingen een geldautomaat te kraken. Deze plofkraken brengen schade toe aan de geldautomaten en aan omliggende panden. Daarom neemt de bank maatregelen die enerzijds criminaliteit ontmoedigen en anderzijds de kans op extreme schade beperken.