Sharon Kips bij  Accent

23 dec 2013, 14:44 Nieuws
woy3bc9x93uu60hnqrc4n059a 2013 12 23 accent 1

Met het lied “Als het leven soms pijn doet” opende Sharon Kips de Kerstviering van Accent Praktijkonderwijs Nijkerk. Kips maakt hiermee duidelijk dat het leven van mensen niet altijd over rozen gaat. Jongeren maken veel mee, jongeren van het praktijkonderwijs maken heel veel mee in hun levens.

Locatieleider Jan Hofman keek terug op een succesvol jaar voor zijn school. Hofman: “Dit succes is te danken aan het gegeven dat men op Accent de schouders er met elkaar onder zet. Met een team dat jongeren op handen draagt én met leerlingen die elkaar op handen dragen. Zo heeft bijvoorbeeld één van de jongeren net een levertransplantatie achter de rug. Op ons allen maakt dat veel indruk. Wij dragen dat met elkaar, want het zijn te zware dingen om alleen te moeten volbrengen. Zo maken veel jongeren veel mee. Samen kunnen we iets waardevols van onze levens maken.”

Sharon Kips heeft als winnaar van The X-factor veel meegemaakt. Ook haar leven is niet altijd voorspoedig verlopen. Daarover vertelde en zong zij. Na het concert van het Christelijk Veluws Mannenkoor in het kader van Nijkerk 600 jaar vroeg Hofman of Kips mee wilde werken aan de kerstviering op Accent. Op indrukwekkende wijze zong zij samen met leerling van Accent Lara van der Lugt het prachtig lied ‘Here with us’. CorJan Matsinger - jongerenwerker bij Youth for Chist - vertelde over onzekerheid van mensen, over onzekerheid van het leven. Maar ook over het Licht van de wereld, dat ook vandaag nog steeds bereikbaar is voor mensen.

Aan het einde van de bijeenkomst zong het team van Accent Nijkerk de leerlingen en ouders toe en legde hiermee de hoop en verwachting op een zegen voor de komende tijd. Ook de ouderenbond van Nijkerk, de PCOB, was aanwezig. Zij schonken na afloop warme chocolademelk voor de jongeren. Hofma: "Accent Nijkerk staat voor verbinding van jongeren met de maatschappij. Het contact tussen jongeren en ouderen zou wel eens één van bepalende succesfactoren voor 2014 en daarna kunnen worden."