Susanna Veerman geeft concert in Nijkerk

28 mei 2011, 19:40Nieuws
jy605tvamdbjw9ns2lbfqlk64 64720
NIJKERK - Dinsdag 7 juni zal Susanna Veerman een orgelconcert geven in de Grote Kerk van Nijkerk. Dit concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Naast een aantal solowerken zal zij ook een drietal werken vierhandig spelen, samen met Wim Does. Als sinds 2006 treden zij op als quatre-mainsduo op orgel en piano. Nog vorig jaar kwam van hen een cd uit, opgenomen in de kathedraal van Orléans (Frankrijk).
NIJKERK - Dinsdag 7 juni zal Susanna Veerman een orgelconcert geven in de Grote Kerk van Nijkerk. Dit concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Naast een aantal solowerken zal zij ook een drietal werken vierhandig spelen, samen met Wim Does. Als sinds 2006 treden zij op als quatre-mainsduo op orgel en piano. Nog vorig jaar kwam van hen een cd uit, opgenomen in de kathedraal van Orléans (Frankrijk).
Het programma is afwisselend. Het vermeld werken van Bach en Händel, maar ook van latere componisten zoals Mozart, Marsch, Brahms en Guilmant. Sommige werken zijn origineel voor orgel geschreven, andere werken zijn bewerkingen, zoals de bewerking van Samuël de Lange van een orgelconcert van Händel.
Insiders weten het al lang: de orgelwereld is niet louter een mannenwereld. Denk maar aan illustere namen als Jeanne Demessieux en Marie-Claire Alain. Ook nu zijn er zowel in Nederland als daarbuiten vele goede vrouwelijke organisten. Concertbezoekers herinneren zich wellicht nog het concert in 2010 van de Braziliaanse organiste Domitila Ballesteros. Maar uiteindelijk gaat het niet om degene die speelt, maar om de muziek die hiervan het resultaat is. En wat dat betreft zijn de verwachtingen voor 7 juni hooggespannen, gelet op de staat van dienst van Susanna Veerman.
Zij studeerde koordirectie aan de conservatoria van Moskou en Amsterdam en orgel aan het Rotterdams conservatorium. Zij won prijzen op verschillende orgelconcoursen in Oostenrijk en Nederland en ontving de zilveren medaille van de Société Académique ‘Arts-Sciences-Lettres’. In 2005 ontving zij een beurs om drie jaar orgel te studeren bij Louis Robilliard in Lyon. Susanna heeft een uitgebreide concertpraktijk opgebouwd als organiste, dirigente en begeleidster op orgel en piano. Zij begeleidt het Westerkerkkoor en het Bachorkest en is dirigent van een drietal koren. Sinds 2009 is zij titulair organiste in de Augustinuskerk te Amsterdam, waar ze ook internationale orgelconcerten organiseert. Zij geeft jaarlijks zo’n 25 orgelconcerten, zowel in Nederland als in het buitenland. Daarnaast heeft zij diverse cd’s uitgebracht.
Wim Does studeerde hoofdvak orgel en hamonie-, fanfare- en brassbanddirectie. Tevens studeerde hij in Parijs bij Sophie-Véronique Cauchefer-Choplin. Aan het Rotterdams Conservatorium behaalde hij het diploma Master of Music bij de organist Ben van Oosten. Hij is privé-docent en verleent als begeleider regelmatig zijn medewerking bij koorconcerten en cd-opnamen Verder verzorgt hij jaarlijks orgelconcerten in binnen- als buitenland.
Foto: W. Does
loading

Loading articles...

Loading