Totempaal bij Ton Ham kreeg nieuwe klompen

21 mrt , 9:00 Nieuws
2025 03 20 totempaal klompen 1

Het kan de voorbijganger die langs het huis van Ton en Tonny Ham komt op de Hooglandseweg 19a, vlakbij recreatiepark’ t Overbos, gewoonweg niet ontgaan: de meterhoge grote totempaal die van top tot teen met klompen is behangen.

Sinds zaterdagmiddag 15 maart zijn alle oude, verweerde klompen er af gehaald en zijn er nieuwe klompen op gezet. Ton is de hele winter druk in de weer geweest met het verzamelen van klompen en het verven ervan.

"Het was een hele operatie, maar het resultaat mag er dan ook zijn," aldus een enthousiaste Ton Ham.

Aan de paal, die ongeveer 10 tot 12 meter hoog is, waren maar liefst 163 klompen bevestigd, groot en klein. De paal is er 64 jaar  geleden door de vader van Ton Ham neergezet. Hoeveel klompen er nu op de totempaal bevestigd zijn, wil Ton niet vertellen: “Er fietsen hier vaak mensen langs die meedoen aan een quiz en moeten dan de klompen tellen. Ik wil wel kwijt dat het er bijna 200 zijn, maar voor het echte aantal mogen de mensen komen tellen...!”

bijdrage van Gerrit Steen