UPDATE: De mooiste verlicht en een lekkere inzamelingsactie

22 apr 2016, 14:03Nieuws
2016 04 20 de mooiste verlicht 011
nijkerk.nieuws.nl
Een aantal mensen vindt, dat de mooiste toren van Nederland beter verlicht moet worden. Op papier zijn de voorbereidingen in volle gang. Vandaag gingen voor het eerst de lampen aan.
Harry en Henry Hamstra verzamelden Werner de Coninck, Niels Staal, Jan Lanting en Erwin van Leeuwen om zich heen om het idee om te zetten in een concreet project. Binnenkort wordt de stichting "De mooiste verlicht"opgericht. Men wendde zich tot Power-light om een en ander uit te werken.
2016 04 20 de mooiste verlicht 02
Edwin Overduin (r) licht toe
Op de toren (want ook de haan wordt straks uitgelicht) gaf Edwin Overduin (Power-Light) test en uitleg. De basis van de toren is waarschijnlijk het oudste stukje Nijkerk en dat oudste stukje wordt high tech uitgelicht. Natuurlijk met LEDverlichting, maar de aansturing zal ook 100% digitaal gaan. De verlichting is straks bij wijze van spreken met een tablet te bedienen. Niet alleen de initiatiefnemers zijn enthousiast, ook de klokkenspelvereniging en de Hervormde Gemeente Nijkerk hebben zich achter het plan geschaard.
2016 04 20 de mooiste verlicht 03 1024x578
foto: Henry Hamstra
De lampen branden vlak voor Sinterklaas 2016 voor het eerst en mocht het project tegen zitten, dan wordt het toch niet later dan Kerstmis 2016.
Hier een bijzonder kijkje op de toren, gemaakt door Henry Hamstra
Burgemeester Renkema ondersteunt het initiatief van Coava
De net geopende koffiebar Coava in Nijkerk verkoopt chocolade versies van de toren in Nijkerk. 'De gemeente wil de toren uitlichten. Het leek me een heel leuk idee om een toren in chocola te maken', legt eigenaar Jacco van den Bor uit. Vanuit zijn koffiebar kijk je uit op de toren. De chocotoren kost 16 euro. Daarvan gaat 1 euro naar de verlichting van de toren.
2016 04 22 coava
loading

Loading articles...

Loading