
Op donderdag 10 december geeft het Christelijk Streekmannenkoor Noordwest Veluwe, Nijkerk zijn traditioneel Adventsconcert in de Kruiskerk te Nijkerk.
Kaarten zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. Deze zijn voor € 13,00 in Nijkerk verkrijgbaar bij: Boekhandel Den Hertog en Drogisterij Engel; in Nijkerkerveen bij: J. de Groot, Van Rootselaarstraat 16 en bij de leden van het koor.
Dirigent Martin Mans heeft voor deze avond, die om 20.00 uur begint, weer een prachtig programma samengesteld: van advents, - kerst- en meer sfeervolle liederen. Aan dit concert werken de volgende solisten mee: Jacqueline Meijer, sopraan; Arjan en Edith Post, trompet; Anja van der Maten, hobo; Anke Bottema, harp; Mark Brandwijk, vleugel, Marco den Toom, orgel en het Ensemble Noordwest Veluwe.
Jacqueline Meijer, sopraan
Werd gecoacht door Erna Spoorenberg. Werkt mee aan kerkdiensten, concerten, cd- en tv-opnames, waaronder “Una Voice Particolare” en “Nederland Zingt”. Tevens zong ze in een aantal opera, operette- en musicalproducties. Op dit moment wordt ze gecoacht door sopraan Esin Özsan.
Arjan en Edith Post, trompet
Begonnen hun trompetstudie aan het conservatorium in Zwolle. Arjan studeerde af in Amsterdam en Edith in Zwolle. Samen vormen zij een trompetduo dat veel concerten geeft met bekende organisten, pianisten en koren. Naast deze activiteiten is Arjan oprichter van Imperial Brass en richtte eveneens L’OrchestraParticolare op, een professioneel symfonieorkest dat koren begeleidt en meewerkt aan cd- en tv-producties.
Anja van der Maten, hobo
Anja studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Heinz Friesen, Bart Schneemann en Remco de Vries. In 1993 behaalde zij het diploma Docerend Musicus en in 1995 het diploma Uitvoerend Musicus. Ook volgde zij diverse Masterclasses. Anja is verbonden aan het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Daarnaast speelt zij in het Rotterdams kamerorkest en L’Orchestra Particolare.
Anke Bottema, harp
Studeerde aan het Utrechts Conservatorium bij Erika Waardenburg. Behaalde in 1985 het docentendiploma en in het jaar daarop volgde het diploma Uitvoerend Musicus. Anke geeft sinds 1995 harples aan de muziekschool. Onder de naam Anke Anderson heeft Anke veel kamermuziek uitgevoerd en meegewerkt aan tal van cd-opnamen en concerten.
Mark Brandwijk, vleugel
Kreeg op 6-jarige leeftijd zijn eerste orgellessen van Jaap den Besten. In 2006 vervolgde hij zijn lessen bij Everhard Zwart. In 2007, 2008 en 2009 won Mark de wisselbeker van het Feike Asma-concours. Op dit moment is Mark vaste begeleider bij de volgende koren: Young Ladies Choir “Hadassah”, jongerenkoor “Speranza”, “Het Hollands Jongerenkoor” en “Het Groot Nederlands Jongerenkoor”. De laatste jaren heeft Mark zich steeds meer toegelegd en bekwaamd in het componeren en arrangeren van muziek.
Marco den Toom, orgel
Studeerde orgel aan het Utrechts Conservatorium en bij Herman van Vliet, Charles de Wolff, Klaas Jan Mulder en Jacques van Oortmerssen. Componeert christelijke liederen en gospels en arrangeert muziek. Hij is dirigent van ‘Jubilate Deo’ uit Woudenberg en Is 2e dirigent van het Christelijk Streekmannenkoor Noordwest Veluwe, Nijkerk.