70 kilometer roeien voor Alzheimerstichting

15 dec 2019, 22:40Sport
2019 12 15 zuidwal altena row skiff biesbosch2
WOUDRICHEM - Zuidwal roeiteam volbracht lange roeitocht voor Alzheimer stichting
Afgelopen zaterdag werd de Altena Row tour geroeid; een circa 70 kilometer lange roeitocht. WSV Woudrichem verzorgde de organisatie. Circa 105 roeiers gingen tijdens zeer stormachtig weer de Merwede op en roeiden richting de Biesbosch. Onder hen waren ook enkele internationale roeiteams. Vooral uit het Verenigd Koninkrijk en Ierland waren de roeiers naar Woudrichem gereisd. Het roeien met de St. Ayles skiff is daar ontstaan en is daar populair.
De Nijkerkse Zuidwallers hadden hun eigen St. Ayles skiff ‘De Liefde’ meegenomen. Een team van 20 Nijkerkse roeiers roeiden de boot in estafette vorm rond het ‘land van Altena’.
2019 12 15 zuidwal altena row sluis avond
Het startschot werd gegeven door de burgemeester om 7 uur ’s ochtends. Het was nog donker, en de 7 skiffs voerden hun boordlichten. Het eerste stuk was tegen stormwind in op de Merwede, een zwaar stuk van anderhalf uur. Er was veel golfslag en er kon niet worden gewisseld. De roeiers stonden hun mannetje en roeiden de boot naar de sluis bij Werkendam.
Aldaar werd besloten om de over te stappen naar de ‘slecht weer route’. Deze voerde binnendoor langs de Biesbosch. Nog meer open water opzoeken met stormwind zou onverantwoord worden.
Na de sluis werd er om het uur van bemanning gewisseld. Een prachtige route leidde de skiffs via de Biesbosch naar de Amer. Vandaar ging het met wind achter surfend over de hoge golven weer landinwaarts richting Heusden.
2019 12 15 zuidwal altena row sluis
De gewisselde bemanningsleden werden telkens met snelle rubberboten van de skiff gehaald, of ernaartoe gebracht. Zij konden opwarmen en een kop koffie of soep nemen op de rondvaartboot die de Altena Row tour begeleidde.
2019 12 15 zuidwal altena row skiffs biesbosch 2
Na Heusden voerde de route linksaf, de afgedamde Maas op. Terug richting Woudrichem. Intussen was de harde wind weer tegen, en werd deze vergezeld door pittige regenbuien.
De duisternis kwam, en de boordlichten werden weer ontstoken.
2019 12 15 zuidwal altena row op de merwede zwaar weer
Na het passeren van de laatste sluis in duisternis, werd de haven van Woudrichem om 18:30 weer bereikt.
Volgens de roeiers was het een prachtige, maar zware tocht.
2019 12 15 zuidwal altena row cheque
De Altena Row tour organisatoren en deelnemers hadden zich tot doel gesteld om een mooi bedrag op de halen voor Stichting Alzheimer.
De Zuidwal heeft dit bericht onder haar leden verspreid, met het verzoek om onze roeiers te steunen.
Dat leidde tot giften; niet alleen Zuidwal leden gaven gul; ook de roeiers zélf, vrienden en bekenden doneerden. Gert Kedde mocht (namens de Zuidwal) een cheque van 1255 euro overhandigen.
In totaal werd er in de Altena Row Tour 5500 euro bijeengebracht voor de Stichting Alzheimer; een prachtig resultaat.
De Altena Row tour was voor de Zuidwal het sluitstuk van een prachtig en succesvol roeiseizoen. ‘De Liefde’ krijgt van 19 januari tot 1 maart een onderhoudsbeurt. Een tweede Zuidwal St. Ayles skiff wordt nu door vrijwilligers afgebouwd en komt in het voorjaar in de vaart. Dat is ook nodig, want er is veel interesse om deel te nemen aan het roeien bij de Zuidwal.
loading

Loading articles...

Loading