
Zaterdagavond speelde het eerste damesteam van Flevo tegen hekkensluiter Hatto Heim uit Hattem. In deze laatste thuiswedstrijd van het seizoen wilde Flevo haar publiek trakteren op een fantastische pot polo.
Hatto Heim kwam door veel blessureleed met slechts zes speelsters naar Nijkerk, waardoor Flevo gedurende de hele wedstrijd met een overtal in het water lag. Coach Eddy Meiling gaf zijn dames de opdracht voortdurend goed naar elkaar te kijken om zo steeds de vrije dame op te zoeken. Naast winnen, werd mooi samenspel een belangrijk doel van de wedstrijd.
In de eerste periode leek de bijzondere spelsituatie even wennen voor de dames van Flevo. Al snel werd echter toch het net van de tegenstander gevonden en zorgden achtereenvolgens Margrita Bolink, Cindy Ham, Esther Eijk en Rosanne van der Mast voor een 4-0 tussenstand op het scorebord.
Nadat Meiling zijn dames in de rust nogmaals wees op het nodige samenspel waarop zo hard getraind is, startten zijn dames de tweede periode. Hatto Heim kwam wederom nauwelijks in de buurt van de Nijkerkse keepster, terwijl Flevo via Naomi Heimensen, Cindy Ham en Margrita Bolink wel tot scoren kwam. De stand na twee periodes: 9-0.
In de derde periode kwamen, door een strak schot van Naomi Heimensen, de gewenste dubbele cijfers op het scorebord. De dames van Flevo leken vervolgens de focus even te verliezen en mistten een aantal kansen op rij. Met nog anderhalve minuut op de klok wist Rosanne van der Mast het doel echter weer te bereiken met een hard schot in de kruising. Nog geen halve minuut later wist zij dit te herhalen en ook Naomi Heimensen tikte de bal achter de keepster van Hatto Heim.
Voor aanvang van de vierde periode gaf Meiling een bijzondere wissel door aan de jurytafel en scheidsrechters. Keepster Vivian Haandrikman wilde graag een periode meespelen en Esther Eijk zou er in haar plaats voor zorgen dat het Nijkerkse doel schoon bleef. Linda van de Kraats opende deze periode de score en nadat ook Cindy Ham nogmaals wist te scoren, was de eer aan Vivian Haandrikman. Zij plaatste de bal snoeihard achter de keepster. Na een uitsluiting van 20 seconden, waar Hatto Heim niet van wist te profiteren, was het diezelfde Vivian Haandrikman die tot scoren wist te komen. Linda van de Kraats bepaalde tot slot de eindstand op 18-0.
bijdrage van Cindy Ham