LELYSTAD - Afgelopen zaterdag stond de heren van Flevo een wedstrijd te wachten tegen de Houtrib.
Het eerste team van Flevo werd gecoacht door Hayo Angerman en werd versterkt door jeugdspelers Patrick Zwart, Piet Heimen Bokkers en Nick Geluk. De vorige keer dat de heren tegen de Houtrib speelden, speelde Flevo thuis en verloor met 5-8. Nu wilde Flevo die punten wel terug naar huis nemen. Flevo kon geen beroep doen op spelers van Heren 2. Dat team speelde zelf in Nunspeet. De Houtrib kon wel beschikken over versterking van oudgedienden. Niels de Wit, Olav Wilke en Jan Willem Kuenen speelden voorheen in Nijkerk. De Houtrib stond voorafgaand van de wedstrijd 2 plekken boven Flevo.
De eerste periode werd geopend met een erg snelle U20. Na slechts 14 seconden spelen werd Jelle Wiersma eruit gestuurd. De Houtrib benutte deze overtal situatie zonder problemen. De spelers uit Lelystad speelden erg fysiek. Dat konden de Nijkerkers niet bijbenen. Flevo probeerden met inzwemmende acties kansen te creëren, maar het was tevergeefs. De eerste periode was compleet in het voordeel van de tegenstander en werd met 4-0 afgesloten.
De tweede periode begon ook in het voordeel van de Houtrib. Ze liepen uit naar 5-0. Na 4 minuten in de tweede periode werd Flevo eindelijk op het scorebord gezet, Patrick Zwart benutte een overtal situatie en scoorde de 5-1. Vlak voor het einde van de tweede periode werd de coach van Flevo weggestuurd. Hij moest het bad verlaten. De tegenstander liep deze periode nog uit naar 6-1.
De derde periode werd geopend door Ruben van den Bor. Hij zorgde na 15 seconden voor de tweede Nijkerkse goal.. Halverwege de derde periode liep de tegenstander nog uit naar 7-2. Maar dat doelpunt werd gevolgd door alweer een treffer van Patrick Zwart. 7-3 dus
De Houtrib vergrootte de voorsprong in de vierde periode naar 8-3. Hierna kwam Flevo nog terug naar 8-5 door 2 doelpunten van Ruben van den Bor. Meer zat er niet in voor Flevo. Uiteindelijk gingen de mannen naar huis zonder punten en met dezelfde uitslag als in de thuiswedstrijd tegen de Houtrib, maar het jonge talent Patrick Zwart is wel weer 2 doelpunten rijker.
De volgende wedstrijd speelt Flevo thuis op 23 Februari om 18.45 uur tegen de hekkensluiter van de competitie, de Grunte uit Hardenberg.
bijdrage van Matthijs Jut