Debutant Jarno Iprenburg domineert en wint

23 mei 2015, 12:50 Sport
2015 05 23 jarno iprenburg
Thomas Bakker

ZANDVOORT - Nijkerker Jarno Iprenburg maakte onlangs zijn debuut in de ANAC Carwash Westfield Cup met RAEK Racing en greep meteen de overwinning op het Circuit Park Zandvoort.

Jarno Iprenburg, instructeur van Latgas BV uit Nijkerk, moest helaas de Pole Position voor de eerste race aan Lex Peters laten, maar in alle drie de races zegevierde Iprenburg. Kampioenschapleider Willem Vriend weerd tweede en behoudt de leiding in het kampioenschap. RAEK Racing's John Hoogland grijpt de laatste podiumplek.

Tijdens de vrije training waren Lex Peters en debutant Jarno Iprenburg al verwikkeld in mooie felle slipstreamgevechten. Het was de tweede keer dat Iprenburg een Westfield bestuurde, normaal rijdt hij in een geprepareerde race BMW.

In de kwalificatie greep Peters, solo in de sessie en niet langer in conclaaf met Jarno Iprenburg, de Pole Position. De tweede startpositie was voor Hayley Lazell, de derde voor Willem Vriend. Iprenburg kwalificeerde op een vierde plaats.

Na de herstart in de eerste race wist Iprenburg de derde positie te bemachtigen. In een tijdspanne van twee ronden verschalkte hij zowel Vriend als Lazell en greep de koppositie. Van rustig verder rijden was voor Iprenburg geen sprake: Vriend en Lazell poogden hem elke ronde te passeren en kwamen enkele malen erg dicht in de buurt. Uiteindelijk wist Iprenburg de overwinning definitief naar zich toe te trekken. In de tweede race had Iprenburg vooraan het rijk alleen. Alleen John Hoogland kon zijn tempo enigszins bijbenen. Tijdens de derde race had niet Jarno Iprenburg maar Hayley Lazell de beste start en zij greep voor Iprenburg de kop. Deze positie kon Lazell tot de 5e ronde vasthouden, toen werd ze door Iprenburg verschalkt. Van wegrijden was echter geen enkele sprake. Lazell leek wel vast te zitten aan de auto van Iprenburg, zo dicht volgde ze hem. Zij aan zij raasden Iprenburg en Lazell over start-finish, de toeschouwers in verwondering latende. Uiteindelijk vertelde de computer dat Iprenburg met het minieme verschil van 0.023 seconde de winst had weten te pakken.

Winst in race 1, winst in race 2 en winst in race 3. Jarno Iprenburg bekroonde zijn debuut met een prachtige evenementoverwinning. Het volgende Westfield evenement voor de Nijkerker zal plaatsvinden in juni 2015, op het Franse circuit van Croix en Ternois.

bijdrage van Ivo Kok