Donny van de Beek (17) in selectie Ajax1

21 mrt 2015, 18:54 Sport
2015 03 21 donny foto ajaxlife 1
Ajax Life

Een nieuw hoogtepunt voor Donny van de Beek uit Nijkerkerveen. De voormalige speler van Veensche Boys kan zondag 22 maart zijn debuut maken in het eerste van Ajax.

Dat moet gebeuren in de competitiewedstrijd tegen ADO Den Haag. Daley Sinkgraven en Nicolai Boilesen ontbreken in deze wedstrijd door blessures. Vandaar dat trainer Frank de Boer A-junior Donny van de Beek heeft meegenomen als vervanger, waardoor een debuut lonkt voor de zeventienjarige middenvelder.

Aanvallende middenvelder Sinkgraven liep zaterdag op de training een liesblessure op, terwijl linksback Boilesen rust krijgt vanwege aanhoudende enkelklachten. Door de afwezigheid van dit duo kwamen er twee plaatsen vrij in de wedstrijdselectie, waardoor Lucas Andersen terugkeert bij de groep van achttien voor de confrontatie tegen ADO. Daarnaast maakt Van de Beek voor het eerst deel uit van de wedstrijdselectie van Ajax. De middenvelder was in januari al mee op het trainingskamp naar Qatar, waarmee hij beloond werd voor zijn sterke optredens bij de A-junioren. Van de Beek speelt meestal als rechtshalf, maar hij kan ook als meest controlerende man uit de voeten.

2015 03 21 donny scoort tegen feyenoord

En alsof dat nog niet genoeg is, kan Donny van Beek zich ook nog melden bij de KNVB, want volgende week moet hij spelen in het Nederlands Elftal onder de negentien jaar dat selectiewedstrijden speelt in Assen en Harkema.

bijdrage van Kees van den Heuvel