ESC afgedroogd door effectief Veensche Boys

08 mrt 2014, 21:38 Sport
fuhg9m4uxhd3uz28w3pn57yrz 2014 03 08 veensche boys esc 8 3 eind

Veensche Boys wist in de topper tegen ESC Elburg eindelijk weer eens te winnen. Tegen de Elburgers werd het 0-4 en die uitslag kwam vrij eenvoudig tot stand.

Tegen de Elburgers werd het 0-4 en die uitslag kwam vrij eenvoudig tot stand. Effectief en efficiënt werden de goals erin geschoven dankzij liefst drie doelpunten van Ferdi van de Pol en eentje van uitblinker Jan Struijk die vanaf dinsdag onder het mes gaat en waarschijnlijk het einde van het seizoen niet meer meemaakt.

ESC en Veensche Boys waren aan elkaar gewaagd. Beide ploegen stonden immers op puntensaldo gelijk en bovendien hadden de Elburgers nog wat recht te zetten na het geflatteerde 4-1 in Nijkerkerveen. ESC sprong inderdaad kwik uit de startblokken en maakte het Veensche Boys erg moeilijk. De eerste twintig minuten leek het er dan ook op dat Veensche Boys zich totaal geen raad wist met het offensieve spel van de Elburgers. Tot veel kansen leidde dat overigens niet, maar bij Veensche Boys evenmin. Na een half uurtje was het echter alsnog raak. Jan Struijk draafde in zijn voorlopig laatste optreden naar voren, was niet zelfzuchtig en passte precies op maat voor Ferdi van de Pol die de bal gemakkelijk inschoof. Struijk die cynisch hartstochtelijk werd toegejuicht, wist op die manier de achterhoede van ESC helemaal tureluurs te spelen en de goal was de prima opmaat om de drempel te slechten. Direct erna werd opnieuw de zwakke achterhoede van ESC op de proef gesteld en opnieuw wist Ferdi van de Pol te scoren. Hij werd echter teruggefloten door scheidsrechter Guus de Witte die op aangeven van de grensrechter buitenspel had geconstateerd, maar dat was het zeker niet. De twaalfde goal van Van de Pol volgde echter alsnog, net voor rust. Hij werd aangespeeld door Paul Prins en betrekkelijk eenvoudig werd de keeper van ESC gepasseerd.

De ploeg uit Elburg had inmiddels gedemotiveerd de schouders al laten hangen en kwam er vervolgens in de tweede helft niet meer aan te pas. Het was Veensche Boys dat de stormram hanteerde en de verdediging van ESC murw speelde. Een prachtige volley mislukte aanvankelijk nog, maar kort daarna was het opnieuw Ferdi van de Pol die de afstand vergrootte tot 0-3. Enkele minuten daarvoor strompelde hij al over het veld heen en gaf aan gewisseld te worden, maar dit goaltje pakte hij echter nog graag mee. Jan Struijk scoorde vervolgens nog eenvoudig de 0-4 en daarna volgde na luid applaus van het publiek van ESC een publiekswissel voor de Amersfoorter. Jan Struijk gaat in de lappenmand en hopelijk weet Veensche Boys, dat nu derde staat, de ingeslagen weg een goed vervolg te geven.

bijdrage van Kees van den Heuvel