Flitstriathlon dit jaar laagdrempeliger dan ooit

03 apr 2015, 20:53 Sport
2015 04 03 flitstriathlon
screenshotr nijkerk.nieuws.nl

Op zaterdag 6 juni wordt dit jaar de 20e Trouw Nutrition Flitstriathlon georganiseerd door de Atletiek Vereniging Nijkerk. Deelnemen aan deze vernieuwde editie is eenvoudiger dan ooit.

Met de sluiting van het buitenbad in Nijkerk is de organisatie dit jaar genoodzaakt uit te wijken naar het warme en comfortabele binnenbad van Bad Bloemendaal. In dit 25 meter bad worden in totaal 17 banen gezwommen waarna er snel op de fiets gesprongen wordt voor een rit van 20 km door de mooie landelijke omgeving tussen Putten en Nijkerk. Het parcours wordt afgesloten met 5 km hardlopen waarbij de deelnemers meerdere keren het terrein rond het zwembad passeren en aangemoedigd worden door het enthousiaste publiek.

De Flitstriathlon van Nijkerk staat bekend om zijn uniek tijdrit formule waarbij deelnemers iedere 10 seconden van start gaan. Met het uitwijken naar het binnenbad komt hieraan een einde. Dit jaar wordt er gestart in meerdere kleine series van maximaal 6 deelnemers per baan, welke om de 15 minuten van start gaan. Hierdoor behoudt de wedstrijd het “Flitsende” tempo en blijft het tot de laatste serie spannend wie de snelste is.

Even terugblikken naar 2013

[embed][/embed]

Trouw Nutrition, sinds 2012 hoofdsponsor van de Flitstriathlon, ziet het binnenwater wel zitten. Zoals voorgaande jaren doen zij ook dit jaar weer mee met een groot aantal teams en individuele deelnemers. Met het uitwijken naar het warme binnenbad wordt de drempel met name voor de recreatieve sporter verlaagd en is het makkelijker teams samen te stellen.

2015 04 03 flitsposter

Meedoen aan de 20e Flitstriathlon is een unieke kans om kennis te maken met deze veelzijdige sport en je sportieve grenzen te verleggen. Voor meer informatie en opgave, kijk op www.flitstriathlon.nl