Goede dag voor Hoevelaken

27 okt 2013, 00:28 Sport
museuezmha4x5zp0ihhytd1cp 2013 10 27 sc hoevelaken 1

Hoe vaak zijn ploegen in het verleden al niet gewaarschuwd, dat elke wedstrijd ook een laatste minuut heeft, waarin nog van alles kan gebeuren. VSCO uit Oosterwolde heeft er sinds zaterdag een leerpunt bij: iedere wedstrijd heeft ook een eerste minuut. De strijd tussen Hoevelaken en VSCO was nog geen halve minuut oud, of Joerie van den Hoeven stond al oog in oog met de doelman van VSCO. Het binnentikken van de bal was nog slechts een eenvoudig kunstje, waarmee Hoevelaken al na 28 seconden een flinke zet in de rug kreeg:1-0.Nog geen dertig tellen later wist ook Hoevelaken, dat iedere wedstrijd een eerste minuut kent. Al binnen de minuut kon VSCO de 1-1 stand op het bord schieten, maar goed uitlopen van doelman Sjoerd Kloppenburg voorkwam het verspelen van de vroege voorsprong.

Hoevelaken nam de wedstrijd tegen VSCO serieus. Althans, de technische staf, want die toog in het inhaalweekend van vorige week naar Oosterwolde, om de tegenstander van vandaag te bekijken. “Een goed voetballende ploeg”, was de conclusie. “De beste ploeg die we tot nog toe gezien hebben. Iedereen kan voetballen en daarbij waarschijnlijk de nummers 14, 15 en 16 ook”.

Jan van den Heuvel kon zijn ploeg tegen VSCO derhalve terdege voorbereiden en na anderhalf uur spelen kon worden geconcludeerd, dat de eindverantwoordelijke daarin ruimschoots was geslaagd. Na een 3-0 ruststand stond er uiteindelijk een 4-0 eindstand op het bord, een ongekende uitslag in een wedstrijd, die als een topper te boek stond.

De vroege treffer hielp uiteraard mee in de ontwikkelingen binnen de lijnen, maar hoewel VSCO na de tegenslag voetballend de betere ploeg oogde, kon de ploeg uit Oosterwolde geen echte kansen creëren. Hoevelaken kon dat wel en was in twee tegenaanvallen dodelijk. Waar veel mensen na de wedstrijd tegen Teuge vooral nieuwsgierig waren naar de knie van topscorer Tim Overmars, daar was de griep een grotere zorg. Na een hele week op bed te hebben gelegen deed Overmars iets, wat hij liever niet had gedaan, namelijk starten in de basis, maar zijn gezondheidstoestand bleek toch nog voldoende, om tweemaal op de juiste plaats te staan. Eerst promoveerde Overmars in de 27e minuut een mislukt schot van Peter van der Weerd tot een treffer, om tien minuten later zijn individuele klasse in het strafschopgebied te tonen na een assist van Barry de Winter. VSCO aasde nog wel op een tegentreffer voor de rust, maar Sjoerd Kloppenburg was bij hoge ballen, op één moment na, steeds heer en meester in de lucht.

Hoevelaken begon de tweede helft met twee nieuwe aanvallers. Ruud Kassenaar was een halve minuut voor de rust al in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Lex van Middelaar, Tim Overmars bleef met griep in de kleedkamer achter en werd vervangen door Tim van Soeren. Op het spelbeeld had dat niet veel uitwerking, want de in de eerste helft geleverde teamprestatie werd na rust doorgezet. Het resultaat was een vrije trap op de rand van het strafschopgebied, waar Barry de Winter op grove wijze onderuit werd gehaald. Twee specialisten zetten zich achter de bal, met Michel van de Bunt als uiteindelijke schutter. Van de Bunt schoot de bal dermate in, dat de doelman aan de grond genageld stond: 4-0. Niet veel later eenzelfde situatie met een vergelijkbaar scenario. Ditmaal zette Ruud Kassenaar zijn voet tegen de bal, maar het leer stuitte via de lat terug in het veld. Vlak voor tijd vond de topscorer van vorig seizoen wel het net, maar tijdens de rush van Barry de Winter sprintte Kassenaar iets te enthousiast mee, waardoor hij de bal in buitenspelpositie ontving. De 5-0 ging daarmee niet door, maar het teamresultaat was er niet minder om.

Hoevelaken kan met dit resultaat vol zelfvertrouwen naar Hattem afreizen, waar het voor Hoevelaken onbeschreven blad Hatto Heim moet worden bestreden. De eerste periodetitel ligt bij een overwinning of gelijk spel voor het oprapen. Ook een kleine nederlaag kan volstaan voor de eerste prijs van het seizoen, want ‘runner up’ Terschuurse Boys moet winnen en in de topper tegen Zeewolde een doelsaldo van acht treffers ten opzichte van Hoevelaken goedmaken.

Verdediger Pascal de Jong werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd. Normaal staat hij linksachter, maar tegen VSCO was hij op alle plaatsen in het verdedigingsblok te vinden. Zijn directe tegenstander zal waarschijnlijk één van zijn mindere nachten beleven vannacht en die duurt dan ook nog eens een uur langer dan normaal.

Bijdrage Robert Kreuning