Hattrick is een term uit het cricket. Wanneer een bowler (werper) met drie achtereen geworpen ballen het wicket achter de slagman raakt, krijgt hij als aandenken daarvoor een hoed. Inmiddels is de term hat-trick (hoedentruc) ook bij andere sporten een gangbare uitdrukking. Zoals bij het voetbal bijvoorbeeld, waar drie treffers achtereen door dezelfde speler in één speelhelft ook een hattrick wordt genoemd.
Fonetisch is het woordje hat (hoed) verwant aan het woordje head (hoofd). Hoevelaken begon de eerste helft van de wedstrijd tegen ’t Vliegdorp met een headtrick, drie doelpunten achtereen met het hoofd. In de 17e minuut toornde Maikel Bakker boven de verdediging uit en rondde hij een voorzet van Bart van der Marck prachtig af door de bal tegen de touwen te koppen. Zeven minuten later verstuurde Jordi Vonder een bal vanuit het achterveld en stond topscorer Patrick Kloppenburg voor de doelman, om eveneens hard in te koppen. In minuut 37 liet Michel van de Bunt de beelden van Bep Bakhuis de revue passeren, door na een afgemeten voorzet van Patrick Kloppenburg de bal zwevend in te koppen. Deze headtrick was het opstapje voor een mooi cadeau voor Jan van den Heuvel. De Hoevelakense hoofdtrainer liet zich rond de wedstrijd tegen de ploeg uit Soesterberg namelijk tweemaal feliciteren. Voor de wedstrijd vanwege zijn 54e verjaardag, na het duel vanwege de ruime overwinning. Want bij die drie kopdoelpunten bleef het niet. In de 42e minuut leek de bal vanuit een hoekschop afgeslagen te worden, maar aanvoerder Dennis de Haas plantte vanaf dertig meter zijn voet in één keer onder de bal en schoot het speeltuig fantastisch binnen. Hij zorgde daarmee voor een 4-0 voorsprong bij rust. Dit waren echter niet de kansenverhoudingen. Maikel Bakker raakte nog een keer de lat en schoot uit kansrijke positie voorlangs, terwijl aan de andere kant doelman Sjoerd Kloppenburg eenmaal (de enige keer deze wedstrijd) gestrekt naar de hoek moest.
Tijdens de thee kregen Patrick Koppenburg (de nodige pijntjes) en Ewoud van de Brug (verrassend snel terug na de aanslag van vorige week tegen Jonathan) te horen, dat ze mochten recupereren. Joost van den Heuvel en Jaco van Soeren waren hun vervangers. Aan het spelbeeld veranderde echter niets. ’t Vliegdorp, dat in het eerste kwartier van de wedstrijd nog hardnekkige pogingen deed om er een wedstrijd van te maken, was bij aanvang van de tweede doorgang al murw. De tweestrijd werd daardoor een éénstrijd, namelijk die van Hoevelaken richting het ‘vijandelijke’ doel. Halverwege het tweede deel zorgde Dennis de Haas met zijn tweede treffer voor de 5-0 en werd vervolgens bedankt voor de eer. Ook hij mocht rusten, ten faveure van Maurits van Vliet. In het vierde kwart zorgde Joost van den Heuvel nog voor het halve dozijn. Zijn ingekopte bal trof in eerste instantie geen doel, maar in de nabeurt testte hij vanaf een meter met een vlammende uithaal de kwaliteit van het doelnet.
Aanvalsgolven waren er na deze zesde treffer nog genoeg, tot een volgende treffer kwam het niet meer. Hoevelaken behaalde, zoals verwacht, een ruime overwinning op de hekkensluiter, maar kon uit deze overwinning geen extra profijt trekken. Koploper CJVV, de tegenstander van volgende week, en de achtervolgers IJFC en Odysseus wonnen eveneens. De marge tussen de koploper en de nummer vier bedraagt echter slechts twee punten. Over spanning in de kopgroep van de Derde Klasse D derhalve geen klagen.
bijdrage van Robert Kreuning