
LAREN - Hoevelaken beleefde zaterdag in Laren, bij de gelijknamige ploeg uit die plaats, een wedstrijd waarin het, op 37 seconden na, de hele wedstrijd heeft voorgestaan.
Hoewel de gastheren mochten aftrappen, kwam Hoevelaken al snel in balbezit, deed Robin Elverding het voorbereidende werk en was Björn van de Veen de weifelend uitkomende doelman te snel af door de bal in het net te werken. Een mooie opsteker, want Hoevelaken heeft de punten hard nodig, en dan is de hekkensluiter een goede tegenstander om die punten te pakken. Maar een abc’tje werd het niet, want nog geen vijf minuten later had Laren al tweemaal voorlangs geschoten en zag het een treffer vanwege buitenspel geannuleerd worden.
De eerste helft verliep verder rommelig. Of het kwam omdat er eindelijk weer eens een wedstrijd op natuurgras werd gespeeld, of dat er een andere reden was, maar Hoevelaken had veel moeite om de ballen op de juiste wijze te behandelen. Bovendien speelde Laren fysiek sterk, waarmee Hoevelaken eveneens veel moeite had. Hoe dan ook, een hoogstaande wedstrijd kregen de aanwezigen niet voorgeschoteld en grote kansen vielen er niet te noteren. Op het moment dat Björn van de Veen op zijn tweede treffer leek af te stevenen, gleed hij uit en ook een schot van Neal Kooij leverde geen succes op.
Aan de andere kant zocht Laren op kracht het strafschopgebied van Hoevelaken, maar daar werd soeverein, en met veel kopkracht, verdedigd.
In de tweede helft was het initiatief veel meer bij Hoevelaken. Met lange ballen, die beide teams veelvuldig hanteerden, ging Hoevelaken op zoek naar meer. Dat leidde eerst tot een afgekeurde goal en op driekwart wedstrijd tot een geldig doelpunt. Na een hoekschop kwam de bal vanuit een mêlee aan spelers voor de voeten van Björn van de Veen, die hard uithaalde en zo zijn tweede treffer liet noteren. Het werd uiteindelijk de bevrijding, waarmee de oude voetbalwet over zelf niet scoren en de tegenstander wel, werd voorkomen. “Het was niet best, maar we hebben nu twaalf punten”, klonk Jelmer Storm direct na afloop tevreden. “Dat had ik vooraf nog niet verwacht.”
Bijdrage van Robert Kreuning