Joost Marcus wint HSG kampioenschap

05 jun 2011, 2:12 Sport
w6oacsljeam4tkf4e0ulnyrfn 66372

HOEVELAKEN - Vrijdag 3 juni was de afsluiting van het schaakseizoen bij het Hoevelakens Schaakgenootschap met het derde HSG Kampioenschap. Er waren 15 deelnemers aan dit toernooi met 5 minuten per persoon per partij bedenktijd. Het toernooi was bijzonder spannend waarbij Joost Marcus, Mark van Wijk, Dirk en Martin Veldhuizen de hoofdrolspelers voor de prijzen waren.

HOEVELAKEN - Vrijdag 3 juni was de afsluiting van het schaakseizoen bij het Hoevelakens Schaakgenootschap met het derde HSG Kampioenschap. Er waren 15 deelnemers aan dit toernooi met 5 minuten per persoon per partij bedenktijd.
Het toernooi was bijzonder spannend waarbij Joost Marcus, Mark van Wijk, Dirk en Martin Veldhuizen de hoofdrolspelers voor de prijzen waren.

Uiteindelijk eindigde Joost Marcus eerste met 8 overwinningen en 1 nederlaag. Mark van Wijk had dezelfde score, maar verloor van Marcus waardoor hij op onderling resultaat tweede werd.
Dirk en Martin Veldhuizen streden om de derde plek. Dirk verloor van Van Wijk en Marcus, terwijl Martin verloor van Van Wijk en Dirk. Door dit onderlinge resultaat werd Dirk derde en Martin vierde.

V.l.n.r. Dirk Veldhuizen, Joost Marcus en Mark van Wijk.

Verder was er een mooie verrassing in de strijd om de vijfde plek: Jerry Scheerder en Hester van der Velde eindigden gedeeld vijfde. Een mooie prestatie in het sterke deelnemersveld.

Stappentoernooi 2011
Ook de jeugdafdeling sloot het seizoen af met een toernooi; het Stappentoernooi. In dit toernooi spelen de schakers tegen diegenen die dit jaar in hun stap hebben gezeten. Het toernooi was gespreid over vrijdag 27 mei en 3 juni.

In stap 6 was de strijd vorige week eigenlijk al beslist: Daan van Pel won en Gerrit van Huffelen werd tweede. In stap 4/5 was het erg spannend. Gerben van Pel en Tim de Jongh gingen het hele toernooi gelijk op. Uiteindelijk verloor De Jongh in de laatste ronde, waardoor de overwinning naar Van Pel ging. Ook de strijd om de derde plek was spannend tot het einde. Pascal van Harten en Hester van der Velde eindigden gelijk. Op onderling resultaat ging de derde plek naar Van Harten.

In Stap 2/3 begon Dennis ter Haar met een mooie voorsprong op Steven Ochoa. Ochoa won echter direct de eerste partij van Ter Haar waardoor de spanning weer volledig terug was. Ter Haar won al zijn andere partijen en werd daarmee eerste. Tweede werd Steven Ochoa en derde werd Mick Schilder.
In Stap 1 won Bart Wuijster al zijn partijen op 1 na. Dat was ruim voldoende om eerste te worden, voor Marieke Voortman en Tommaso Verhoog. Bij de Pionnen won Willem Ruitenbeek zonder problemen. Amin Boulaasal werd 2e en Gijs Jaarsma werd 3e.