Skeelers, Barneveldse eieren en de Elfstedentocht

31 aug 2015, 12:13Sport
2015 08 31 ssvn 2
Peter Veenstra
Het skeelerseizoen loopt ten einde, maar in Barneveld en Friesland werden door Henri van Ramshorst en Renger de Vries nog mooie prestaties geleverd.
Sprinten op de wielen voor de Barneveldse eieren
Afgelopen zaterdag stond alweer de één na laatste wedstrijd op het programma van de Mijnten-inline-cup. Ook van Schaats Skeelervereniging Nijkerk stonden diverse leden aan de start in Barneveld om te strijden voor de doosjes eieren.
Nika van Dasselaar wist in haar categorie na alle afstanden van deze dag 3e te worden. Haar eerste podium plaats van dit seizoen.
Om 16:00 stond Eline van den Pol bij de senioren dames en heren aan de start voor haar marathon wedstrijd. In het dames peloton kon van den Pol goed voorin mee rijden, en probeerde de wedstrijd hard te maken, zodat er zo min mogelijk dames mee zouden sprinten voor de Barneveldse eieren. De wedstrijd kende een sterk deelnemersveld met niet alleen regio dames, maar ook landelijke rijdsters.
Achter de Vlaamse Hilde Goovaerts en Jannitta Spigt uit Apeldoorn wist Eline van den Pol naar een derde plaats te sprinten.
2015 08 31 ssvn 3
Later deze dag stonden Henri van Ramshorst en Bert Bouw aan de start bij de masters. Van Ramshorst, die een goed seizoen draait op de skeelers stond voor de wedstrijd op de tweede plek in het eindklassement. Hij wist dat ik een goede uitslag moest rijden om misschien de leiding te kunnen pakken voor dat de laatste wedstrijd wordt verreden in Amersfoort op de 400 meter baan, want daar ligt niet zijn voorkeur. Hij rijdt het liefst op stratenparcours zoals in Barneveld, want daar ligt zijn kracht. Gelijk vanaf start zat hij bij de juiste ontsnapping. Met vier man konden ze het peloton op een ronde zetten en een flinke voorsprong pakken. Omdat de nummer 1 van het klassement hier niet bij zat, was het een kwestie van goed uitrijden. In de eindsprint werd Henri van Ramshorst tweede en dit was ruim voldoende om de eerste plaats in de competitie over te nemen. Een mooi uitgangspunt voor de laatste wedstrijd in Amersfoort. Maar niet te vroeg juichen je weet nooit wat er gebeurd er moet eerst nog gereden worden.
Speciale medaille voor De Vries


Zaterdag werd in Friesland de Elfstedentocht op skeelers verreden. Tweehonderdveertig kilometer door het Friese landschap. Van de Schaats en Skeelervereninging Nijkerk volbrachten 2 rijders de tocht.
Evert van Uffelen en Renger de Vries kwamen 's avonds moe maar voldaan aan in Bantega. Kesto Meinten had hen na 110 kilometer helaas moeten verlaten. De Vries ontving een speciale medaille. Het was namelijk de vijfde keer dat hij deze tocht reed.
loading

Loading articles...

Loading