Voor de korfballers van Sparta Nijkerk leek ’t erop dat zij voor de streekderby tegen Dindoa niet tot het gaatje hoefden te gaan. De ploeg uit Ermelo bungelde immers ergens onderaan de ranglijst terwijl Sparta haar kampioensaspiraties nog lang niet over boord heeft gezet. Het werd uiteindelijk 20-16. Geen walk-over, ook geen afgetekend klassenverschil.
“Toch is mijn ploeg geen moment in gevaar geweest. Op het moment dat we ons overwicht uitdrukten in een 18-11 voorsprong kroop er wellicht wat gemakzucht in de ploeg. Eigenlijk niet acceptabel maar ik begrijp dat wel. En ach, als je er uiteindelijk afkomt met 20-16 winst dan hoor je me niet klagen horen. Ik heb na afloop wat kritische geluiden laten horen over de verdedigende kwaliteiten van mijn ploeg. Normaal gesproken een aspect waar ik me niet zo veel zorgen om maak, mijn ploeg heeft by far de minste tegendoelpunten in deze klasse. Toch lieten we vandaag juist daar wat steken vallen. Puntje van aandacht de komende week dus”, sprak trainer van Woudenberg na afloop van een wedstrijd die vooraf werd gegaan door een minuut stilte voor de onlangs op jonge leeftijd overleden teambegeleidster Michal Visser. Dat indrukwekkende eerbetoon zal dus zeker ook nog even in de hoofden van de Spartanen zijn blijven hangen.
Door de overwinning van afgelopen maar vooral door het puntverlies van het Kampense Wit- Blauw in de wedstrijd tegen koploper Spirit (Voorhuizen) nestelden de Nijkerkers zich op een verdienstelijke tweede plaats op de ranglijst. “Komende zaterdag spelen we zelf tegen Wit-Blauw, die mooie notering kunnen we dus nog verstevigen. Sportief hebben we dan eigenlijk een mooi jaar achter de rug. Op het veld staan we ook tweede, met een beetje mazzel in de zaal dus ook. Wat dat betreft gaan we met veel vertrouwen de tweede competitie- helft in, zowel binnen als buiten”
Waar het allemaal zal eindigen is koffiedik kijken, feit is wel dat er in het Nijkerkse kamp nog wel werk aan de winkel is om de selectie ook voor volgend seizoen op niveau te houden. Momenteel is nog lang niet duidelijk of men de ploeg volledig bij elkaar kan houden. Studie en werk kunnen voor sommige spelers redenen zijn om een stapje terug te doen. Voor de Technische Commissie nog veel werk aan de winkel dus.
bijdrage van Nico Fiegen