De eerste thuiswedstrijd van dit deel van het veldseizoen stond voor de korfballers op het programma.
Hellas ’63 uit Nunspeet kwam op bezoek, een tegenstander die de Spartanen nog kennen van een eerder seizoen. Dankzij het goede resultaat van Sparta/Djops in de eerste wedstrijd was de motivatie hoog om dit goede niveau door te zetten.
De wedstrijd werd in de eerste aanval al geopend door Bas Lohuis, waarna Hellas ’63 snel antwoordde. Vanaf dit moment werd duidelijk dat de ploeg uit Nunspeet met meer wilskracht speelde dan de Nijkerkers. Sparta/Djops kreeg in een korte tijd een hand vol tegen doelpunten tegen; de stand werd namelijk al snel op 1-6 gezet. Coach Brenda Voortman besloot in te grijpen en bracht Siobhan Vedder en Lars Dokter in het veld.
Dankzij doelpunten van Siobhan Vedder, Mirjam Top en Fleur Klaassen was de ruststand 5-9. In de rust was de boodschap duidelijk: er moest een stapje bij en het niveau moest omhoog. In de tweede helft ging het beter. Dankzij doelpunten van Sem Vreekamp en Pim van Ramshorst kon de schade nog enigszins beperkt worden. Maar Hellas ’63, dat zich fysiek door de wedstrijd vocht, wist nog meerdere keren te scoren. Coen van den Bosch sloot de wedstrijd af met de 12-15. Zo ging een matig spelend Sparta ten onder tegen een sterker Hellas.