Vrijdagavond om 19.00 uur begon de sportmarathon onder andere met handbal onder wel bijzonder warme omstandigheden.
Handbalvereniging Voice had een bak flesjes klaargezet voor de handballende ploegen
De teams hadden de tip gekregen vooral veel water te drinken. De organisatie zette emmers met water en sponzen klaar om af te koelen. Dat moet voldoende zijn. In tegenstelling tot bijvoorbeeld een halve marathon, duren de verschillende onderdelen van de sportmarathon niet langer dan een kwartier. Dan hebben spelers daarna tijd om af te koelen. Experts raden aan om bier af te wisselen met evenveel water. Drink niet op een lege maag en zoek af en toe schaduw op, zo luidt het advies.
De spelduur verkorten is overigens niet overwogen door de organisatie. Die zal de buitenspelen wel stilleggen, mocht het weer vrijdagavond bijvoorbeeld omslaan in onweer. Bovendien wordt geprobeerd zaterdagavond om 19.00 uur klaar te zijn.
Nederland voetbalt op het WK dan tegen Zweden. Na de sportmarathon kan de wedstrijd voor de sporthal op een groot scherm gevolgd worden.
De eerste uren
Arjen Gerritsma legde de eerste uren vast. Het was warm, maar het sporten ging gewoon door.
Handbalwedstrijd gestaakt
Later op de avond had de sportmarathon te maken met harde wind, onweer, bliksem en veel regen. De spellen buiten konden niet worden afgemaakt. Zo ging het handbal in de sporthal verder.
Maar niet bij alle wedstrijden. Want bij één handbalwedstrijd liep de emotie zo hoog op dat er ruzie ontstond en de wedstrijd gestaakt moest worden.
Playbackshow
Dat had overigens geen gevolgen voor de teamleden, die zich voorbereidden op de playbackshow later in de nacht.
Foto: Marjon Hackmann
Hier wat beelden van die playbackshow, altijd weer een van de hoogtepunten van de sportmarathon. Het zijn beelden van de nummers 1 en 2 vn die show: Djops en de dokters. Zo bepalde de jury, Laurens Hagens en Henry Hamstra.
Sport in de nacht
Intussen werd er gewoon doorgesport, badminton bijvoorbeeld
Foto: Marjon Hackmann
Even bijkomen van de show bij het badminton
Sport in de morgen
Je zult maar net wakker zijn en dan weer aan de bak moeten met niet de makkelijkste spellen.
Achter de schermen
Er zijn heel wat mensen in touw om het de sporters mogelijk te maken hun ding te doen. Naast de twaalf opletters zijn er bijvoorbeeld de scheidsrechters, die door de sportclubs ingezet worden. Daarnaast is er permanent EHBO, die in de loop van de middag meldde, dat het sporten zonder noemenswaardige problemen verliep. Dat kon je ook bij de lokale omroep zien, die met meerdere camera's livebeelden op zaterdag uitzond.
Zou ze naar die beelden zitten te kijken?
Wachten op de uitslag
Het eindspel binnen in de hal ging niet door, niet vanwege de warmte. De leverancier zou te laat vertrekken, waardoor de sportmarathon niet om 19.00 uur afgesloten zou kunnen worden. In overleg met de ploegleiders is toen besloten dat spel te cancelen. Daarom werd de uitslag om 18.00 uur bekendgemaakt. Voor het zover was: tijd voor een hapje en een drankje (bier en frites vooral.