
NIJMEGEN - Door een dubieuze strafworp in de laatste minuut is Telstar er niet in geslaagd om de wedstrijd tegen Noviomagum te winnen. Na een 8-6 ruststand, gingen de Hoevelakers erop en erover, maar de 14-17 voorsprong kon niet worden vast gehouden. In de laatste minuut kreeg men het deksel op de neus, voor het niet eerder beslissen van de wedstrijd. Eindstand 17-17.
Het begon bij aankomst lachwekkend. Telstar was er twintig minuten eerder dan enige supporter of speler van Noviomagum en trof er een compleet verlaten sporthal aan. De omroepster moest het voorstellen zonder luidspreker doen en beperkte zich tot het team van de week. Zodoende konden er in ieder geval geen fouten worden gemaakt met het opnoemen van de namen. F rappant, gezien de opmerkingen in het wedstrijdverslag van het eerste treffen tussen beide ploegen.
Het handjevol toeschouwers zag een aftastend begin van beide ploegen. Noviomagum wist met lengte veel rebounds te pakken en aanvalsspel bij Telstar liep stroef. De Hoevelakers herpakten zich echter gedurende de eerste helft, maar moest in de achtervolging. Vlak voor rust viel de aansluitingstreffer, waardoor de kleedkamers werden opgezocht met een stand van 8-6.
Na rust werden de rollen omgedraaid. De korf werd makkelijker gevonden en er werden meer rebounds gepakt, wat Telstar de gelegenheid gaf om de stand gelijk te trekken. Aanvoerder Van Dijk zorgde direct met twee treffers voor een voorsprong bij 11-13. Ook de 11-14 viel en dit gat bleef lange tijd gehandhaafd tot 14-17 met nog vijf minuten te spelen. Een wissel aan de kant van Noviomagum bleek echter een goede zet, want de invaller wist driemaal van afstand te scoren. Mede daardoor stond het één minuut voor tijd 16-17, toen de Nijmegenaren een vrije bal kregen.
Deze vrije bal werd ‘heer-op-heer’ genomen. Van Dijk naderde de schutter zonder om te kijken en de aangevende heer gooide de bal tegen de arm van onze aanvoerder. Strafworp, zo oordeelde de scheidsrechter, tot ongeloof van alle Hoevelakers en menig Nijmegenaar. De strafworp werd echter verzilverd, waarna direct werd afgefloten. Eindstand 17-17.
Met het gelijke spel lijkt het zaalseizoen als een nachtkaars uit te gaan. Komende week wacht Fiks, de koploper in de eerste klasse D. De achterstand bedraagt vijf punten, wat gezien het spel van Fiks niet meer in lijkt te halen. In de uitwedstrijd kreeg Telstar een ongenadig pak slaag en werd het met 24-9 naar huis gestuurd. Uw support is dan ook van harte welkom als de Hoevelakens hoofdmacht er alles aan gaat doen om een beter resultaat neer te zetten.
Het tweede verloor eerder op de middag van Oost-Arnhem. De eerste helft lag het initiatief duidelijk bij de Hoevelakers, maar de voorsprong kon niet worden vast gehouden. In het tweede gedeelte kantelde de wedstrijd en begonnen de Arnhemmers zuiverder te schieten. De ploeg van Meuleman moest in de achtervolging, maar bracht te weinig om punten over te houden aan het duel (20-19). De laatste vier wedstrijden moet dan ook uit een ander vaatje worden getapt, wil de ploeg zich veilig spelen. Aanvang 18:30 in sporthal De Slag.
bijdrage van Jan Willem Boer