
HARDENBERG - Het zijn drukke rallyweken voor Wilbert van den Burg en Niek Oude Luttikhuis. Het tweetal verscheen afgelopen weekend aan de start van de 50e ELE Rally, het eerste meerdaagse evenement op de route richting Zweden. Aanstaande zaterdag volgt alweer de volgende wedstrijd: de Autosoft Vechtdalrally in Hardenberg.
Van den Burg en Oude Luttikhuis maakten nog maar een week geleden de nodige rallykilometers in en rond het Brabantse Helmond. Het werd opnieuw een leerzaam weekend voor het duo, al moesten er hier en daar wat tegenslagen overwonnen worden. Zo weigerde het communicatiesysteem al snel dienst. “We konden elkaar dus niet meer verstaan”, vertelt Van den Burg. “Enorm lastig, omdat ik Niek onderweg vertel waar hij op moet letten. Gelukkig lukte het een andere microfoon in mijn helm proppen, want zo kon Niek mij in ieder geval wel horen.”
Dat kwam goed uit, want het was voor Oude Luttikhuis zijn eerste keer op gravel. “In het begin voelde ik me dan ook wat onwennig”, legt hij uit. “Het parcours was zeker de eerste dag erg slecht, vooral door hele diepe kuilen. We zagen verschillende auto’s in de sloot liggen, dus wij hebben het wat rustiger aan gedaan. Zaterdag reden we een aantal proeven op een industrieterrein. Daar gingen we heel hard en liepen we met onze kleine Nissan Micra zelfs in op een BMW M3. Kortom: een heel intensief, maar gaaf weekend.”
De twee rallyrijders sloten de ELE Rally af als 44e van de 50 deelnemers en deden dat met de kleinste auto van het veld. Het vertrouwen groeit en zaterdag volgt in Hardenberg een nieuw meetmoment. Daar rijdt Van den Burg en neemt Oude Luttikhuis de rol van navigator op zich. “Het wordt voor mij een hele beproeving”, blikt Oude Luttikhuis vooruit. “Dat is namelijk voor het eerst. Maar Hardenberg heeft een heel mooie omgeving en het parcours is vergelijkbaar met dat van de ELE Rally, dus ik verwacht zeker dat het goed komt. Ik heb alle vertrouwen in Wilbert.” Ook Van den Burg heeft er zin in: “We maken ongelofelijk veel lol samen, dat zal in Hardenberg niet anders zijn.”