Verloren dag in de polder

21 nov 2010, 1:02 Sport
hwzq1uwrn9l4wrige5f6i6589 34535

HOEVELAKEN - Waar ooit de scheepjes rustiek dobberden langs de Veluwse kust, daar wordt sinds 1982 gevoetbald. En nog goed ook, want Zeewolde is de fiere koploper in de derde klasse B. De confrontatie met sc Hoevelaken kon daar afgelopen zaterdag geen verandering in brengen.

HOEVELAKEN - Waar ooit de scheepjes rustiek dobberden langs de Veluwse kust, daar wordt sinds 1982 gevoetbald. En nog goed ook, want Zeewolde is de fiere koploper in de derde klasse B. De confrontatie met sc Hoevelaken kon daar afgelopen zaterdag geen verandering in brengen.

Na de voorwedstrijd, die door de ‘reserves’ van Hoevelaken met 7-1 werd verloren, ging ook de hoofdmacht vrijwel kansloos in de polder onderuit. De treffer om de eer in de 91e minuut van het hoofd van verdediger (!) Peter van der Weerd kon als enige Hoevelakense kans worden genoteerd.

In het eerste halve uur leek er voor Hoevelaken nog weinig aan de hand. Met Rutger Peters na vijf maanden blessureleed weer terug in de basis ging de wedstrijd redelijk gelijk op. Zeewolde kreeg weliswaar de grootste mogelijkheden om de score te openen, maar gescoord werd er vooralsnog niet. Totdat in de 30e minuut op de hoogte van de middenlijn tot drie keer toe door de Hoevelakers slap werd ingegrepen. Met een crosspass werden op de linkerflank twee vrijstaande aanvallers van Zeewolde bereikt, waarvan Reinier Joustra succesvol was. Bijna een kwartier later gooide Pieter Blom de wedstrijd in het slot, nadat hij na een korte solo op de rand van het strafschopgebied ongehinderd kon inschieten.

Ondanks de 2-0 achterstand kwam Hoevelaken ongewijzigd uit de kleedkamer. Zeewolde bracht met de in het programmaboekje opgehemelde Jordi Smit wel een invaller binnen de lijnen, die in de 58e minuut al succesvol was. Met die treffer was voor Hoevelaken alle hoop vervlogen. Spits Jan Weijn, de enige inwoner op het verder onbewoonde eiland, kon nauwelijks worden bereikt en ook aanvoerder Bas Buitink, die vanwege zijn aanjagende activiteiten aan Hoevelakense kant werd uitgeroepen tot ‘man van de wedstrijd’ was een roepende in de woestijn. Pas in de laatste drie minuten maakte Hoevelaken wat oorlog in het strafschopgebied van Zeewolde, wat tot de ‘erentreffer’ aan Hoevelakense kant leidde: 3-1. Daarbij bleef het.

Hoevelaken sluit met die nederlaag de eerste competitiehelft af als koploper van het rechter rijtje met veertien punten uit elf wedstrijden. Komende zaterdag wordt er op eigen veld geoefend tegen vierdeklasser De Glind, een wedstrijd die in het wedstrijdprogramma abusievelijk stond vermeld als competitiewedstrijd. Voor Hoevelaken is het te hopen dat dit scenario geen werkelijkheid wordt en dat de tweede competitiehelft, op 4 december te beginnen met de uitwedstrijd in en tegen Hulshorst, succesvoller zal verlopen. Op eigen veld werd tegen deze ploeg, de nummer twee van onderen, in de openingswedstrijd van het seizoen slechts gelijk gespeeld.

“De Haen” man van de wedstrijd: Bas Buitink