VIDEO: Wijchenaren technisch beter, ZSW verslaat zvv Sparta: 3-8

10 nov 2012, 1:25 Sport
ibu8cpd3jd8ooih4hy7m25fv2 188414

NIJKERK – Zvv Sparta heeft vrijdagavond een fiks verlies moeten incasseren. ZSW uit Wijchen schoot 8 keer raak, de Nijkerkers 3 keer. Veel Wijchense doelpunten vielen door slordigheden van Spartaanse zaalvoetballers.

NIJKERK – Zvv Sparta heeft vrijdagavond een fiks verlies moeten incasseren. ZSW uit Wijchen schoot 8 keer raak, de Nijkerkers 3 keer. Veel Wijchense doelpunten vielen door slordigheden van Spartaanse zaalvoetballers.

Kijk naar de samenvatting, die Ely Hackmann maakte.

Dat het een zware pot zou worden was van te voren al ingecalculeerd. ZSW wordt gezien als 1 van de titelkandidaten en heeft deze competitie nog maar 1 keer verloren. De eerste helft ging redelijk gelijk op al had ZVV Sparta wat meer balbezit maar de grote kansen waren juist weer voor ZSW. Bij de eerste twee uitbraken van ZSW kon keeper Timmer nog ingrijpen, maar bij een schitterende corner werd ook Timmer verslagen. Een speler van ZSW lopte de bal over de verdediging waarna zijn ploeggenoot de bal snoeihard in 1 keer binnenschoot.

ZVV Sparta bleef druk naar voren houden in de zoektocht naar de gelijkmaker. Toch was het wederom ZSW wat het net liet bollen. Uit een snelle aanval werd de bal diagonaal binnengeschoten 0-2. Met nog 2 minuten op de klok kon ZVV Sparta eindelijk wat terug doen. Auke Walet reageerde alert op een bal welke terugkwam van de keeper en schoot de rebound hard binnen. Nog geen minuut later werd de stand door Mohamed Bouraarassi zelfs gelijk getrokken door met een bekeken schot de keeper te passeren. Dit was ook de ruststand.

In de tweede helft was het ZVV Sparta wat opzoek ging naar de voorsprong. De eerste 10 minuten werden er meerdere kansen gecreëerd maar de uitstekende verdediging en keeper van ZSW wisten telkens weer een doelpunt te voorkomen. ZSW loerde op de counter en na 10 minuten in de tweede helft kwamen ze er razendsnel uit en schoten de bal onverbiddelijk achter keeper Timmer. In de volgende 6 minuten liet ZSW zien wat effectiviteit is. Elke kans was een doelpunt en dit allemaal met vlijmscherpe counters. In die 6 minuten liepen de mannen uit Wijchen uit naar een 7-2 voorsprong. Ouassim Amr zorgde nog voor de 7-3 waarna ZSW de eind uitslag op 3-8 bepaalde. De 3-8 is misschien een wat geflatteerde weergave van de wedstrijd maar de overwinning van ZSW was dikverdiend.

Het weekend kreeg op zaterdag toch nog een positief tintje. Zaterdag werd er geloot voor de nationale beker. ZVV Sparta had zich eerder dit jaar door de overwinning op White Stones gevoegd bij de laatste 16 van Nederland. Een ware droomloting kwam uit de koker. ZVV Sparta speelt 21 of 22 december thuis tegen CFE Ciba/VDL groep, de landskampioen van de afgelopen 3 jaar en bekerwinnaar van afgelopen seizoen. Een mooie wedstrijd voor de Spartanen waar ze zich kunnen opmaken voor een wedstrijd tegen meerdere internationals en absolute sterspeler van de Nederlandse competitie Karim Bali.

Volgende week kunnen de mannen van Boutarout op zoek naar eerherstel. Dan staat de uitwedstrijd in Lelystad tegen Dynamo op het programma. De wedstrijd wordt gespeeld in Sporthal de Koploper en begint om 21.30 uur.