VOP - Hoevelaken 0-0

28 sep 2015, 20:53 Sport
standaard sport nijkerk sc hoevelaken 088
nijkerk.nieuws.nl

AMERSFOORT - Voor het eerst in de clubgeschiedenis streek de hoofdmacht van Sc Hoevelaken in de nieuwbouwwijk Vathorst neer, om de degens te kruisen met een aloude bekende: VOP.

Dit duel betekende voor Hoevelaken het weerzien met Roger Lantinga, hoofdtrainer bij (in de volksmond) 'Voor Ons Pilsje'. Roger Lantinga was degraderend B-trainer van Hoevelaken 2 in het seizoen 2010-2011 en nu, via APWC, waar hij trainer zonder team werd, en het hulptrainerschap bij ASC Nieuwland de eindverantwoordelijke bij VOP.

Op het smalle veldje nabij de Dodeweg, tussen Amersfoort en Leusden, werkten Hoevelaken en VOP in de tweede helft van de zeventiger jaren gedenkwaardige wedstrijden af. Inmiddels zijn we in 'andere tijden sport' beland, is VOP gelegerd in de nieuwste wijk van Amersfoort en inmiddels gegroeid van een vereniging met nauwelijks jeugd tot een volwaardige voetbalpartner.

De mooiste wedstrijden zijn die, waarin beide teams strijden voor de volle winst. Ook Hoevelaken en VOP deden dat, maar de drang naar drie punten kreeg pas in de laatste tien minuten echt gestalte. Tot die tijd kregen de Amersfoortse - en Hoevelaken supporters een duel voorgeschoteld, waarin lange ballen overheersten, veel ballen uit sportiviteit werden terugbezorgd bij de tegenstander vanwege blessurebehandelingen van twee teams onmachtig waren om echt via het middenveld op te bouwen. De meest spectaculaire minuut in de eerste tachtig minuten was de 69e, waarin een speler van VOP in een kansrijke situatie niet verder kwam dan een harde kopbal op de paal en in de tegenaanval Patrick Kloppenburg stuitte op de Amersfoortse doelman. Verder waren de schoten op doel aan Hoevelakense kant te slap en kreeg ook Michel van de Bunt in de slotseconden de bal in kansrijke positie niet achter de doelman.

De wedstrijd eindigde zoals die begon, met de brilstand op het bord. Hoevelaken bleef daarmee nog zonder nederlaag, maar zal zaterdag tegen SEC (ook gestart met acht punten) wel een driepunter nodig hebben, om te blijven aanhaken bij de lijstaanvoerders van de Derde Klasse D.

bijdrage van Robert Kreuning