
Na twee weekenden waarin geen wedstrijden op het programma stonden kon er weer in een goed gevuld zwembad Bloemendal gespeeld worden. Dit keer moest de hoofdmacht van waterpolo vereniging Flevo het opnemen tegen het sterke Hydrofiel uit Nijmegen. “Het vertrouwen van de ploeg is groot maar deze tegenstander moet je niet onderschatten” gaf trainer de Groot zijn spelers mee. Vorig seizoen nog namen de Nijmegernaren immers nog de punten mee naar huis.
Vanaf de eerste seconde van de wedstrijd werd meteen duidelijk dat de heren van Hydrofiel dan ook niet voor niets naar Nijkerk gekomen waren. Er werd ” volle bak” gespeeld en met krachten gesmeten. Flevo opende de score met een mooi afstandsschot in de lange hoek van den Boer na een manmeer situatie. Niet lang daarna maakte Hydrofiel een zware overtreding met een uitsluiting van 20 seconden tot gevolg. Flevo traint al tijden op deze situaties en wist deze kans via een tikbal van Haandrikman feilloos af te ronden. Het mooiste doelpunt van de avond kwam aan het eind van de periode waarin opnieuw de sterk spelende Haandrikman met een strak afstandschot in de kruising van ruim 13 meter de keeper wist te passeren en de eindstand op na de eerste periode op 4-2 wist te brengen.
Het tweede part was Hydrofiel, dat met acht spelers naar Nijkerk was gekomen, al door hun krachten heen en moesten ze de tol voor de inspanningen uit het eerste kwart betalen. Flevo zwom, door de ijzersterke conditie, gewoon door en overklasten de tegenstander volledig. Door doelpunten van Ivar Loos, Haandrikman, Den Boer en Ingmar Loos werd afstand genomen. De tweede periode eindige in een riante voorsprong van 9-3.
Het verzet van de bezoekers was gebroken, Flevo nam in het derde kwart direct weer het initiatief en bouwde de voorsprong eenvoudig uit. Keeper Koenderink was alert en reageerde goed op enkele kansen van de studenten pleog uit Nijmegen en had na drie perioden nog maar 4 goals tegen gekregen. Via een afstand schot van de Bruin kwam en een mooie zwemactie van den Boer werd het 11-4 en dat was de eindstand van de derde periode.
Het vierde en laatste part verslapte het spel van Flevo enigszins. Echter Flevo speelde wel met de handrem erop, de noodzaak om vol gas door te gaan ontbrak. Coach de Groot gaf de jonge spelers uit zijn ploeg de nodige speelminuten om nog wat extra ervaring op te doen. Hydrofiel wist van deze verslapping te profiteren en wist het aanta; tegen doelpunten te verdubbelen. Door doelpunten van Deuzeman en Ivar Loos kon deze periode en daarmee ook deze wedstrijd relatief eenvoudig met een 13-8 overwinning worden afgesloten.
Bijdrage van Jurjen Engelsman