Wilbert van den Burg op Zandvoort prima op dreef

14 aug 2012, 14:58 Sport
vw4mwajcfpv1shewr0fqnqqay 166163

ZANDVOORT – Weer een bewogen raceweekend voor Wilbert van den Burg en zijn Visual Art Clio Cup Team op Circuit Park Zandvoort. Hoewel de 38-jarige ondernemer werkzaam in Nijkerk op meer snelheid had gehoopt, is hij erg tevreden over de prestatie van zijn monteurs. In recordtijd lapten zij de tweede Clio uit het team helemaal op nadat deze tweemaal over de kop was gegaan.

ZANDVOORT – Weer een bewogen raceweekend voor Wilbert van den Burg en zijn Visual Art Clio Cup Team op Circuit Park Zandvoort. Hoewel de 38-jarige ondernemer werkzaam in Nijkerk op meer snelheid had gehoopt, is hij erg tevreden over de prestatie van zijn monteurs. In recordtijd lapten zij de tweede Clio uit het team helemaal op nadat deze tweemaal over de kop was gegaan.

De wedstrijd op zondagmorgen werd opgeschrikt door een crash van teamgenoot Steven van der Ploeg in het Scheivlak, de meest gevaarlijke maar uitdagende bocht van het circuit. Hij kon ongedeerd uitstappen, maar de auto bleek zwaar beschadigd. De race werd acht ronden geneutraliseerd waarna een sprintje van vier ronden overbleef. “Gelukkig was Steven oké. Eerst zag ik dat alleen de voorkant stuk was, maar later merkte ik op dat ook het dak was ingedeukt. Dat is geen goed teken”, vertelt Van den Burg die in de laatste ronden zag dat er maar weinig gebeurde. “We reden in een treintje, al was dat wel op snelheid. Ik maakte nog een positie goed en zat vervolgens op de achterbumper van voorganger. Hij verdedigde mijn uitrempogingen en ik kon alleen maar hopen dat hij of iemand daarvoor een foutje zou maken.” Uiteindelijk werd Van den Burg als veertiende geklasseerd.

Snakken naar een adempauze

Later op de dag vond de tweede manche plaats. Hoewel de snelheid Van den Burg tegenviel, hoefde hij zich in de race niet te vervelen. “Het eerste ronde was aanvallen en de volgende 28 minuten moest ik vol in de verdediging”, vertelt Van den Burg, die verschillende coureurs achter zich probeerde te houden. “Ik kon de aansluiting met het groepje voor me net niet houden. Wel heb ik een mooi gevecht met Yaro Deckers gehad. Bij de Tarzanbocht zat hij iedere keer op mijn achterbumper en bij de Hugenholtzbocht kreeg ik dan weer een beetje lucht. Bij de S-bocht moest ik weer goed in mijn spiegels kijken en zo ging dat ronde na ronde. En als ik dan een adempauze had, trapte ik het gaspedaal vol in om te proberen een gaatje te creëren.”

Teamspirit

Uiteindelijk legde Van den Burg beslag op de vijftiende positie. Misschien niet het gewenste resultaat, maar hij kan toch tevreden terugkijken op het weekend. “Het team heeft een super prestatie verricht”, weet hij. “De auto van mijn teamgenoot Steven hebben ze in recordtijd kunnen oplappen. Ook was ik blij dat ik hem nog een tijdje in mijn spiegels heb gezien en dat hij lekker mee kwam. In de ochtend ging hij twee keer over de kop, dus het was de vraag hoe hij daar als coureur mee zou omgaan.”

Beste weekend

De Trophy of the Dunes staat als het volgende evenement op de kalender, dat in het weekend van 23 september plaatsvindt op Circuit Park Zandvoort. “Het is altijd mijn beste weekend van het seizoen, dus hopelijk kan ik de druk die mij wordt opgelegd weerstaan”, lacht Van den Burg.

foto's: Roelof Oosterhuis

Deze video van Wilbert van den Burg werd afgelopen raceweekend opgenomen.