NOV onderzoekt mogelijkheden reclamebelasting

28 mrt , 19:03Business in Nijkerk
2026-03-24 nov-11
Het bestuur van de NOV denkt na over reclamebelasting.
Het doel is dat alle ondernemers die voordeel hebben van het centrum ook meebetalen. Nu zijn er partijen die wel profiteren van activiteiten, maar geen bijdrage leveren.
Met reclamebelasting zouden ook deze ondernemers gaan meedoen. Dit zorgt voor een eerlijkere verdeling van de kosten.

Eerdere poging met BIZ ging niet door

Enkele jaren geleden probeerde de NOV al iets vergelijkbaars. Toen ging het om een BIZ (bedrijveninvesteringszone). Dit plan ging destijds niet door. In Hoevelaken overigens wel.
Het bestuur denkt dat de tijd nu wel rijp is. Een gezamenlijke regeling kan veel voordelen opleveren voor het centrum.

NOVlidmaatschap blijft mogelijk tegen lager bedrag

In de nieuwe plannen kunnen ondernemers lid blijven van de NOV. Ze betalen dan een lager contributiebedrag. Ze behouden wel de voordelen van het lidmaatschap. Leden die niet in het centrum zitten kunnen gewoon lid blijven. Voor hen verandert er niets aan de huidige voorwaarden.

Gesprekken met gemeente volgen

De NOV gaat in gesprek met de gemeente. De gemeente moet een eventuele reclamebelasting namelijk invoeren en innen.
Bron: Nieuwsbrief NOV
loading

Loading articles...

Loading