
11 september van 20.00 tot 21.00 uur op de luisterplaats aan de Nieuwstraat 9
Het wordt traditie om het beiaard-zomerseizoen af te sluiten met een bijzonder concert.
Dat is lastig met een torenbeiaard, want op een beiaard (carillon) kun je uiteraard alleen maar ter plaatse beiaard spelen, want hij is niet te verplaatsen naar een leuke plek voor een bijzonder evenement. Dan maar combineren met andere muziekinstrumenten.
Dat is ook lastig, want er is weinig ruimte en de hoogte schept een grote afstand die niet veel instrumenten kunnen overbruggen; ze worden overstemd door de beiaard. De oplossing is: versterkers gebruiken en dus gesjouw met versterkers en instrumenten en een gepuzzel met het richten van de versterkers en het evenwicht tussen de instrumenten. Toch is dat laatste al twee keer met de nodige kinderziektes gelukt, wat blijkt uit de enorme respons van het Nijkerkse publiek! Daarom ook dit jaar een bijzonder slotconcert! Donderdag gaat het gebeuren.
Nieuwe combinatie
Nu moet je aan een goed team (Bakker/Zwart) niet te veel sleutelen, maar voor de variatie zou je wat kunnen toevoegen. Daarom stelde Boudewijn Zwart met zijn onuitputtelijk netwerk voor de Russische hoboïst Vladimir Skliarenko uit te nodigen. Deze had al vaker met Zwart gewerkt en was gemakkelijk te overtuigen om dit avontuur aan te gaan. Zwart bewerkte vervolgens een aantal aantrekkelijke composities voor het nieuwe trio.
Unieke sfeer
Aan het programma zal het niet liggen. Het begint wat klassiek met een anonieme Spaanse Dans, daarna een bekende sonate van Bach. Uit “Die Zauberflöte” van Mozart klinken een paar bekende melodieën, gevolgd door een sonate van Vivaldi. De leuke muziekjes uit de Notenkraker-Suite van Tsjaikowsky die het trio hierna uit de toren strooit zijn terecht heel populair. De Bloemenwals van Köhler is wat minder bekend, maar niet minder oorstrelend. Als afsluiting van dit bijzondere concert horen we de “Elizabethan Serenade”, “Tico tico” en “Ne me quitte pas”. Het belooft weer een van die zeldzame zomeravonden te worden, waarop de mooiste toren van Nederland met zijn beroemde carillon en weergaloze musici die unieke sfeer in de Nijkerkse binnenstad brengen. Immaterieel erfgoed! Prachtige muziek in de openlucht met onze ivoren trots, die steeds meer oplicht in de invallende duisternis... Kippenvel!
Luisterplaats
Luisteren kunt u overal rond de toren, maar zeker op de luisterplaats van de Nijkerkse Klokkenspelvereniging bij het Tabakhuis, Nieuwstraat 9. Daar staan stoelen klaar en zijn programma’s en toelichtingen beschikbaar. Een gedeelte van de luisterplaats is overdekt.
