Buddy to Buddy Nijkerk start vierde ronde met diner

09 jul , 18:09Nieuwe Nijkerkers
2026-07-09 buddy to buddy
Foto onbekend, bron: Buddy to Buddy
De raadszaal was op maandagavond 6 juli vol.
Het was tijd voor het matchingsdiner.
Dit is de start van de vierde ronde van Buddy to Buddy Nijkerk. Lokale inwoners en nieuwkomers met een vluchtelingenachtergrond ontmoetten elkaar voor het eerst. Zij gaan samen een buddytraject volgen.

Wat is een buddytraject

Buddy to Buddy koppelt vluchtelingen en lokale inwoners aan elkaar. De koppeling gebeurt op basis van hobby's en interesses. Buddy's trekken ongeveer 3 tot 4 maanden samen op. Ze spreken wekelijks een moment af om elkaar te zien. In deze ronde doen veel jonge mensen mee. Projectleider Joni vertelt: "We vinden het belangrijk dat ook jonge mensen geïnspireerd raken om hun wereld te verrijken."

De organisatie groeit

Coördinator Ehab van Buddy to Buddy vertelt dat de organisatie blijft groeien. "We zijn een steeds groter wordende community, en dat werpt zijn vruchten af." De organisatie heeft inmiddels bijna 200 buddy's bereikt. Sommige deelnemers doen voor een tweede of derde keer mee. Anderen worden na hun traject vrijwilliger bij nieuwe activiteiten.

Het matchingsdiner

De zaal was versierd en er klonk muziek. Er stond een Syrische maaltijd klaar. Na het eten dansten de deelnemers samen de Arabische Dabke. Aan het einde van de avond maakten sommige buddy's al plannen om samen te fietsen.

Volgende activiteit: Buddycafé

Op 14 juli organiseert Buddy to Buddy een Buddycafé met als thema 'Wereldmaaltijd'. Deelnemers nemen dan zelf eten mee om te delen.

Nieuwe ronde in september

Eind september start een nieuwe ronde van het buddytraject. Aanmelden kan via de website van Buddy to Buddy Nijkerk. Deelnemers krijgen dan een uitnodiging voor de informatieavond op 8 september. Meer informatie staat op de Instagrampagina en de website van Buddy to Buddy Nijkerk.
Bron: Persbericht Buddy to Buddy Nijkerk
loading

Loading articles...

Loading