26.09: De Gelderse dag met gratis ontbijt, nog een paar stoetjes zijn vrij

22 sep , 19:53 • Cultuur
2026-09-15 de gelderse dag
Op zaterdag 26 september vindt de tweede editie van De Gelderse Dag plaats.
Inwoners van Gelderland kunnen die dag aanschuiven bij een Gelders ontbijt. In Hoevelaken kan dat in Grand Café de Haen, in Nijkerkerveen in 't Veense hart

Ontbijt en kunst in Hoevelaken

In Hoevelaken begint de ochtend om 09.00 uur met een ontbijt bij Grand Café De Haen. Aansluitend is er een exclusief bezoek aan de overzichtstentoonstelling van de Kunstroute Hoevelaken in Dorpshuis De Stuw. Bezoekers krijgen hierbij een uur eerder toegang tot de tentoonstelling.
Na het bezoek aan de overzichtstentoonstelling kunnen deelnemers vanaf 11.00 uur op eigen gelegenheid de verschillende kunstenaars en ateliers van de Kunstroute Hoevelaken bezoeken. Tijdens de 19e editie van de kunstroute zijn onder meer schilderkunst, beeldhouwwerken, fotografie en keramiek te bewonderen.

Ontbijt en muziek in Nijkerkerveen

Ook in Nijkerkerveen start de Gelderse Dag om 09.00 uur met een gezamenlijk ontbijt in ’t Veense Hart. Daarna, van 10.00 tot 11.00 uur, kunnen bezoekers genieten van een mini-concert van Trio Simon & Ses Amis.
Het trio brengt een afwisselend instrumentaal programma met lichte klassieke muziek, (gypsy) jazz en Zuid-Amerikaanse klanken. Tussen de muziekstukken door vertellen de musici iets over de achtergrond van de muziek.

Gelderse Dag verbindt inwoners

De Gelderse Dag is een initiatief van de provincie Gelderland. Het doel is om inwoners meer met hun provincie en met elkaar te verbinden. Grote en kleine organisaties in heel Gelderland zetten die dag hun deuren open. De eerste editie was in september 2025. Toen kwamen ruim 7.500 deelnemers naar 114 locaties in 48 gemeenten. Dit jaar doen alle 51 gemeenten mee. Het aantal locaties is gegroeid naar 150. Van de Veluwe tot de Achterhoek, en van de Betuwe tot het Land van Maas en Waal: alle Gelderse streken doen mee.

Brood van Gelderse bodem

De dag begint met een Gelders ontbijt op een bijzondere plek. Nieuw dit jaar is een speciaal brood. Dit Gelderse brood is ontwikkeld voor De Gelderse Dag. Het Gelderse familiebedrijf Hilvers bakt het brood. Alle ingrediënten komen van Gelderse bodem. De rogge en tarwe komen van akkers op de Veluwe. De pompoenpitten en het lijnzaad zijn geteeld in de Achterhoek. De appelstroop komt uit de enige appelstroopfabriek van Nederland, in de Betuwe. Deze appelstroop zorgt voor extra smaak en een goede rijzing.

Gratis deelname

Het ontbijt en alle activiteiten van De Gelderse Dag zijn gratis. Maar aanmelden is verplicht en kan uiterlijk tot en met woensdag 23 september 2026 en kan via www.degeldersedag.nl. Op die website staat een overzicht van alle deelnemende organisaties en activiteiten.
Bron:Persbericht  Provincie Gelderland
loading

Loading articles...

Loading